HomeiPadJaké budou Zprávy v iOS 10? Co nabídnou nového?

Jaké budou Zprávy v iOS 10? Co nabídnou nového?

Na některé nové součásti Zpráv v iOS 10 můžete nahlížet tak, že se Apple konečně odvázal a vnáší do komunikace trochu zábavy, nebo že přišel na způsob, jak se zalíbit mladším uživatelům. Ať už jsou důvody jakékoliv, fakta hovoří jasně: nativní aplikace Zprávy se v iOS 10 dočká několika novinek.

Přepínání Emoji

Ze všeho nejdříve se podíváme na ty nejdůležitější změny. Díky tomuto „vylepšení“ budete v iOS 10 moci rychle nahradit jakékoliv zadané slovo Emoji emitokonem. Zkrátka a jednoduše: už nebudete muset projíždět všechny obrázky, abyste našli ten s basketbalovým míčem.

Nové bubliny

Někoho možná ty stále stejné modré bubliny nudí. Apple vám v iOS 10 pomůže vyjádřit vaše myšlenky několika zábavnějšími způsoby. Po napsání zprávy stiskněte dlouze tlačítko pro odeslání (3D Touch). Dostanete na výběr z několika možností:

  • Slam
  • Loud
  • Gentle
  • Invisible Ink

Volbou varianty Slam odešlete zprávu s doprovodným efektem podobným tomu, jako když udeříte do stolu pěstí. Loud zvětší při animaci velikost textu zprávy, zatímco Gentle jej naopak zmenší. Díky Invisible Ink bude text zprávy neviditelný do té doby, než po něm příjemce přejede prstem.

Full-Screen efekty

Chcete-li vaše přátele oslnit, použijte full-screen efekt. Napište jakýkoliv text a dlouze podržte tlačítko pro odeslání (3D Touch). Poté klepněte na ikonu „Screen“ pro zobrazení full-screen efektu.

Mezi efekty můžete přepínat jejich posouváním doleva či doprava. Díky animacím můžete ukázku efektu sledovat okamžitě.

Pokud pošlete zprávu s textem „Happy birthday“ nebo například „Happy new year“, iOS 10 přidá full-screen efekt automaticky.

Náhledy

Jednoduché odkazy se v iOS 10 stanou minulostí. Zprávy nyní konečně nabídnou možnost rychlého náhledu přiloženého obrázku či videa, takže konečně budete již dopředu vědět, nač klepnete.

Třikrát větší Emojis

Toto vylepšení uvítají logicky zejména ti, kteří zbožňují komunikaci prostřednictvím Emoji emotikonů. Apple jim je nyní zvětšil na 300%, což je v jistém směru revoluční. Zvětšení funguje pouze tehdy, kdy je emoji odeslán jako zpráva, ne jako text.

Reakce na zprávu

Nechce se vám psát zdlouhavá odpověď? Klepněte na zprávu a dostanete na výběr ze šesti ikonek pro rychlou reakci. Ikonky se částečně podobají těm facebookovým, tedy like, dislike, vykřičník či otazník.

Digital Touch

Po klepnutí na tlačítko ve tvaru srdce na liště se vám zobrazí nabídka Digital Touch. Tato funkce je podobná té z Apple Watch, jen s několika málo vylepšeními.

Vyberte si barvu, napište či nakreslete, co potřebujete, a zkrátka odešlete. Kreslit a psát můžete i přes vybranou fotografii.

Selfie z klávesnice

Klepněte na ikonku fotoaparátu a obsah selfie hledáčku uvidíte přímo v zobrazení klávesnice. Můžete přepnout fotoaparát, pořídit snímek a rovnou ho odeslat.

Ručně psané poznámky

Když klepnete na ikonku pera v pravém dolním rohu obrazovky, změní se klávesnice na vaší obrazovce na bílou plochu. Prstem napište cokoliv chcete a odešlete.

Nové možnosti u fotografií

Když ke zprávě přikládáte fotografii, klepněte na ni pro rozšířené možnosti.

Po jejich zvolení můžete přes obrázek kreslit, psát text nebo přiblížit vybranou část.

Samolepky!

Apple se s uvedením iOS 10 přidá k těm, kteří se vezou na modní vlně samolepek, a zapracoval na tom, aby jejich použití bylo ještě zábavnější. Klepněte na ikonu App Storu, vyberte aplikaci nebo balíček, obsahující samolepky, a zobrazí se vám jejich seznam. Nyní můžete jen klepnout na vybranou samolepku a tím ji odeslat, případně ji dlouze podržet a přetáhnout do konverzace. Apple vám nabídne i animované samolepky, ze kterých můžete odeslat třeba jenom jednu jejich část.

Post Tags