HomeJablečné novinkyKoncept MacBooku od Martina Hájka vám vyrazí dech – kéž by takhle vypadal!

Koncept MacBooku od Martina Hájka vám vyrazí dech – kéž by takhle vypadal!

Vývojářská konference WWDC, která proběhla nedávno, je proslulá zejména svým zaměřením na nejnovější pokrok společnosti v operačních systémech od iOS až po desktopový OS X. Letos se však kromě nového softwaru spekulovalo i o aktualizaci řady MacBooků Pro. Řeč byla především o nových funkčních klávesách coby součásti dotykového panelu OLED displeje, které byste mohli zcela přizpůsobit vašim momentálním potřebám.

Kolem této nové součásti MacBooků od Applu se rozhořela vášnivá debata plná spekulací a dohadů. V nově vydaném macOS Sierra se dokonce nacházejí prvky, které na dotykový panel odkazují. Známý designér Martin Hájek se pustil do práce a vytvořil několik konceptů toho, jak by asi budoucí laptop mohl vypadat.

Hájek je svými koncepty proslulý – v nedávné době vytvořil návrh chystaného iPhonu 7, za sebou má například i návrhy tiskárny od Applu nebo zařízení pro virtuální realitu. Ve svém novém konceptu MacBooku Pro s OLED displejem ukázal tenkou elegantní lištu s několika užitečnými prvky OS X 10 hned nad klávesnicí laptopu.

Dotykový panel na jeho návrhu umožňuje přístup k ovládání mediálních souborů jak na disku, tak i na síti, informace o stavu baterie, ikonu pro vyhledávání, údaje o času a datu, ale i informace o stahování. Jedná se pochopitelně zatím pouze o návrh, působí však velice věrohodně a řada uživatelů by takovéto vylepšení jistě uvítala.

This slideshow requires JavaScript.