HomeiPhoneZmatky kolem iPhonu 7 – voděodolnost, 3,5 mm jack a dva sloty na SIM kartu?

Zmatky kolem iPhonu 7 – voděodolnost, 3,5 mm jack a dva sloty na SIM kartu?

Když už se zdálo, že o chystaném iPhonu 7 víme všechno, objevily se hned dvě nové zvěsti. Čeho se týkají a jak moc jsou pravděpodobné?Na základě dlouhodobých odhadů, že nejnovější iPhone bude postrádat 3,5 mm vstup pro jack konektor, se výrobci doplňků mohou přetrhnout v produkci sluchátek i adapterů s konektorem Lightning. Server Mac Otakara však přinesl nejen informaci, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus by mohly být vybaveny klasickým jack vstupem – a to navzdory dlouhodobým předpovědím o jeho absenci – ale zároveň i adaptérem pro Lightning sluchátka.

Zpráva rovněž podpořila odvážné tvrzení, že „sedmičkové“ iPhony budou opatřeny další dvojicí reproduktorů, a to na vrchu. Údajně prý půjde o jednokanálové monofonní reproduktory. Hojně se spekuluje i o 256GB verzi telefonu, o čemž blíže píšeme zde. Uznáváme, že uvedené spekulace, týkající se vstupů, působí poněkud překombinovaně. A s největší pravděpodobností se mýlí.

Fakt je ten, že Apple testuje vícero verzí iPhonu 7 a ještě není zcela stoprocentně rozhodnuto, jestli skutečně nastal ten správný čas pro odstranění 3,5 mm vstupu pro jack konektor.

iphone-7-dual-sim-leak

Odborníci tvrdí, že na odstranění konektoru pro sluchátka moc negativ není. Jde o poměrně starou technologii a Lightning port by mohl uživatelům přinést lepší zkušenost. Další z odhadů hovoří o tom, že by se home button měl proměnit v čistě dotykové Touch ID. Na jedné z mnoha „uniklých“ fotografií součástek pro údajný iPhone 7 je hardwarové tlačítko nahrazeno dotykovou plochou s vyznačeným kroužkem.

Screenshot-2016-06-17-at-00.56.16-1200x674

Mezi nejnovější spekulace patří slot pro dvě SIM karty, což by pro Apple znamenalo další premiéru. Otázka je, s jakou odezvou by se sloty na dvě SIM karty setkaly zrovna u „jablečných“ fanoušků. Zajímavou zprávu přinesl i server pocketnow.com, který trval na absenci vstupu pro jack konektor, psal však v této souvislosti i o znatelně tenčím těle přístroje a zvýšené voděodolnosti, přičemž se odkazoval na Wall Street Journal. Důraz kladl hlavně na slovo „zvýšené“, nebyla tedy řeč o naprosté voděodolnosti.

S odvoláním na zdroj z Číny server dále uvedl, že zakřiveného displeje se příznivci Applu tento rok rozhodně nedočkají. Nechme se překvapit, jaké další spekulace se v souvislosti se „sedmičkou“ ještě vynoří.