HomeOstatníApple po téměř pěti letech končí s Thunderbolt displeji – přijde něco nového?

Apple po téměř pěti letech končí s Thunderbolt displeji – přijde něco nového?

Brzy uběhne pět let ode dne, kdy Apple poprvé představil světu Thunderbolt Display. Ačkoliv šlo zpočátku o impozantní produkt, zanedlouho přestal uživatelům stačit a začaly se ozývat hlasy, volající po vylepšení. Před blížícím se letošním WWDC se množily dohady o tom, že nový monitor je na spadnutí, a ty se nyní konečně potvrdily. Thunderbolt se v době svého uvedení na trh pyšnil rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 720p webkamerou, mikrofonem, stereoreproduktory a poměrně silnou nabídkou portů (Thunderbolt, FireWire 800, tři USB 2.0 porty a Gigabit Ethernet). Řada uvedených vlastností však byla v nedávné době zastíněna novými technologiemi, především současnými 4K a 5K displeji. Jedinou věcí, která je již nyní jasná, je fakt, že Apple v blízké budoucnosti předloží uživatelům zcela nové displeje, příliš mnoho bližších informací však zatím k dispozici nemáme. Původní Thunderbolt displej bude možné ještě nějakou dobu zakoupit, oficiální stránky Applu jej stále nabízejí, v prodeji bude nadále i u oficiálních resellerů.

Uživatelé, kterým skutečně záleží na dobrém monitoru, v současné době spíše než Thunderbolt volí buďto MacBooky s Retina displejem, nebo nejnovější iMacy.

Zatím lze jen těžko odhadovat, zda nový displej bude skutečně v 5K, jak se spekulovalo před letošní WWDC, a kdy spatří světlo světa – odvážnější dohady hovoří o letošním podzimu. Objevily se dokonce i spekulace, podle kterých by měl nový monitor od Applu disponovat integrovaným grafickým procesorem. V době, kdy byl Thunderbolt Display uveden na trh, se jednalo o poměrně revoluční novinku. Obrazovka s LED podsvícením měla úhlopříčku 27 palců, monitor disponoval HD kamerou FaceTime. Pyšnil se i propracovaným reprosystémem, sestávajícím ze subwooferu a stereoreproduktorů. Dodáván byl s klasickým napájecím kabelem s MagSafe konektorem.

apple_thunderbolt_display