HomeJablečné novinkyNový iPhone 7 se představí v nové variantě Space Grey – podle všeho „Deep Blue“

Nový iPhone 7 se představí v nové variantě Space Grey – podle všeho „Deep Blue“

S blížícím se podzimem se dohady, týkající se iPhonu 7, nejen množí, ale i mění – leckdy ze dne na den. Není to tak dávno, co jsme přinesli informaci o tmavěmodré barevné variantě. Co se změnilo? Počátkem tohoto měsíce přinesly tématicky zaměřené servery zprávu o tom, že Apple pro připravovaný iPhone 7 chystá tmavomodrou variantu „Deep Blue“.

Ale jak to tak u spekulací bývá, věci se trochu změnily.

Aktuální zprávu přinesl japonský server MacOtakara, který je obecně považován za poměrně spolehlivý zdroj informací. „Sedmička“ se možná dočká barevné varianty podobné známé Space Grey, ale v mnohem tmavším odstínu. Podle serveru se nová barva bude skutečně blížit spíše černé, než tmavě modré. Nový odstín byl přirovnán barvě „space black“, kterou známe z Apple Watch. S podobnou informací se vytasil i server 9to5Mac. Citoval přitom anonymní zdroj, jehož „IP adresa se nachází nedaleko centrály Applu“. I na tomto serveru je nová barva přirovnávána k odstínu „space black“ z Apple Watch. Tentýž web také uvedl, že jednou ze změn, které se dočká tlačítko home button, bude specifická zpětná vazba, díky které ho budete moci ovládat podobným způsobem, jako funkci Force Touch. Apple v současné době nabízí šedivou variantu u vícero svých zařízení, odstín se však pokaždé mírně odlišuje.

maxresdefault

Nový iPhone 7 by tedy mohl být k dispozici v podobném odstínu, v jakém jste mohli sehnat například černý iPhone 5. Rovněž se ale spekuluje o tom, že v nabídce budou tři klasické barvy: Silver, Gold a Rose Gold. Žádná z těchto informací samozřejmě ještě nebyla potvrzena, a tak si budeme muset na konečný výsledek počkat nejdříve do podzimu. Nejpravděpodobnějším datem je podzim letošního roku, kdy bude také oficiálně vypuštěn do světa nový operační systém pro mobilní zařízení iOS 10.