HomeiPadMuž z Floridy žaluje Apple o 10 miliard dolarů. Tvrdí, že vynalezl iPhone, iPad a iPod

Muž z Floridy žaluje Apple o 10 miliard dolarů. Tvrdí, že vynalezl iPhone, iPad a iPod

Thomas S. Ross z Floridy žaluje Apple o deset miliard dolarů. Tvrdí, že to byl on, kdo vynalezl původní iPhone. Patent na jeho zařízení byl však zrušen pár let po podání z důvodu neplacení příslušných poplatků. Muž z Floridy tvrdí, že vynalezl iPhone a iPad ještě před Applem. Zprávu o tom přinesl britský sever IBTimes. Občan státu Florida podal na Apple žalobu, v níž požaduje finanční náhradu ve výši 10 miliard dolarů. Tvrdí, že původní iPhone, iPad a iPod jsou jeho vynálezy. Thomas S. Ross ve své žalobě prohlašuje, že cupertinská společnost porušila jeho patent s názvem „Electronic Reading Device“ (ERD), který zkoncipoval v roce 1992.

Ross byl podle svého tvrzení první, kdo navrhl tato zařízení, a to bezmála 15 let předtím, než byl představen vůbec první iPhone. Ručně nakreslené návrhy zařízení byly vytvořené mezi 23. květnem a 10. zářím roku 1992. Design v podobě plochého obdélníkového panelu se zaoblenými rohy představuje podle Rosse koncept, který v té době – a ani dlouho potom – ještě neexistoval.

Kromě designu zobrazují kresby detailní funkce zařízení, jako je čtení článků, prohlížení fotografií, sledování videoprezentací a filmů. Zmíněny jsou zde i komunikační funkce jako volání nebo připojení přes modem. Zařízení mělo být poháněno bateriemi, jejichž nabíjení bylo možno provádět pomocí solární energie.

uspto

Aby svůj nápad Ross ochránil, podal si žádost o patent v listopadu roku 1992, ale patentový úřad jeho žádost zrušil v dubnu 1995 z důvodu neplacení příslušných poplatků.

Ross nyní prohlašuje, že údajné „nenapravitelné škody nelze plně kompenzovat peněžní cestou“. Kromě desetimilardové náhrady požaduje dále 1,5% z celosvětových prodejů zmíněných zařízení.

Post Tags