HomeAplikaceApple nabízí aplikaci Procreate Pocket ZDARMA po omezenou dobu

Apple nabízí aplikaci Procreate Pocket ZDARMA po omezenou dobu

Apple nabízí uživatelům populární výtvarnou aplikaci pro iPhone Procreate Pocket zdarma. Aplikace získala ocenění App Store Editors Choice a App Store Best of 2015. K dispozici bude zdarma po omezenou, zatím blíže nespecifikovanou dobu a stáhnout si ji můžete z Apple Storu, který je volně ke stažení v klasickém App Storu pro iOS. Procreate Pocket je omezená verze známé aplikace Procreate pro iPad. Aplikace je dlouhodobým favoritem nejen umělců na poli digitální tvorby. Její verze pro iPad byla jednou z prvních aplikací třetích stran s podporou Apple Pencil krátce poté, co stylus spolu s iPadem Pro spatřil loni světlo světa.

Jedná se sice o lehce osekanou verzi klasické Procreate, i tak však nabízí plno užitečných nástrojů pro skicování na iPhonu. Jmenovat můžeme například dvanáct typů štětců nebo podporu funkce 3D Touch.

Nakreslenou či namalovanou stopu můžete rozmazávat, a to hned několika různými způsoby. Samozřejmostí je rovněž možnost práce s vrstvami. Kromě „zabudovaných“ nástrojů můžete libovolně stahovat a importovat i mnohé další. Samostatná aplikace pro Apple Watch pak funguje jako sekundární uživatelské rozhraní pro výběr štětců, nástrojů, barev, a provádění obecných příkazů v aplikaci. Procreate Pocket rovněž umožňuje vytvořit video se záznamem vaše pracovního procesu v 1080p. Vytvořené soubory můžete sdílet přes iCloud Drive, AirDrop či AirPrint ve formátech .procreate, PSD, JPG a 24-bit PNG.

Apple začal s dočasnou bezplatnou distribucí jindy placených aplikací přes Apple Store v roce 2013 a čas od času občerstvuje své zákazníky výběrem toho nejlepšího ze své nabídky.