HomeJablečné novinkyJeden rok s Apple Music – je co slavit?

Jeden rok s Apple Music – je co slavit?

Apple vplul do vod hudebního streamingového trhu přesně před rokem. Stal se tak poměrně velkou rybou v relativně malém rybníčku, okupovaném jedním hlavním konkurentem jménem Spotify. O rok později, po jistém redesignu, oznámil Apple na WWDC, že jeho streamovací služba má již 15 milionů předplatitelů. CEO Spotify Daniel Ek v březnu na svém twitterovém účtu oznámil, že jeho služba se těší 30 milionům předplatitelů.

„V kontextu placených hudebních služeb byl úspěšný,“ řekl o prvním roce Apple Music Patrick Moorhead, analytik Moor Insights & Strategy, v rozhovoru pro ABC News. „Samozřejmě se to neobešlo bez porodních bolestí,“ dodal. Moorhead označil uživatelské rozhraní Apple Music za „matoucí“, což je podle něj jeden z hlavních důvodů, proč někteří uživatelé službu v průběhu prvního roku deaktivovali. Zaznamenal však prý pozitivní reakce na nový vzhled Apple Music, jehož debut se odehraje při oficiálním zavedením iOS 10 letos na podzim.

Apple Music

Apple se na pole hudebního streamingu přidal sice se značným zpožděním, zato však s jednou velikou výhodou: díky více než 800 milionům účtů na iTunes měl příležitost „zkonvertovat“ více uživatelů, kteří již svým způsobem Apple hudbu používali. Po roce by se služba měla zbavit některých neduhů, na které si uživatelé stěžovali. Především to bude již zmíněné uživatelské rozhraní, které by se mělo značně zpřehlednit. Aplikace získá jednoduchý design laděný do černé a bílé, zvětší se covery alb a skladeb. Aplikace by měla začít používat font San Francisco, poskytnout více možností těm, kteří ve svém zařízení používají funkci 3D Touch a změní se některé položky v menu.

Jednou z obrovských výhod Apple Music je její propojení jak s applovským hardwarem, tak i se softwarem. Je to jediná hudební streamovací služba s podporou Siri, což je praktické, chcete-li bez námahy přehrávat svou oblíbenou hudbu na veškerých zařízeních od iPhonu po Apple TV. Díky tomu, že Apple Watch pojmou až 2GB playlistů, si již nemusíte brát s sebou telefon, když jdete například běhat a chcete poslouchat svou oblíbenou muziku.

 

 

Post Tags