HomeJablečné novinkyApple Watch 3: štíhlejší design, větší výdrž baterie, jiný displej?

Apple Watch 3: štíhlejší design, větší výdrž baterie, jiný displej?

O druhé generaci Apple Watch toho zatím příliš mnoho nevíme, a už se množí spekulace o generaci třetí. Jakou novinku by měla přinést? O očekávané druhé generaci chytrých hodinek Apple Watch jsme vás informovali nedávno. Postupem času se ale objevují další a další novinky a dohady i o Apple Watch 3, jejichž příchod se předpokládá v roce 2017. Kdy přesně ale nové Apple Watch spatří světlo světa, je zatím ve hvězdách. Jisté ale je, že aby Apple mohl patřičně konkurovat zařízením Android Wear, bude si muset dát velice záležet.

Hodinky nejspíš projdou nejednou změnou – patřit mezi ně bude zřejmě i technologie displeje. První generace Apple Watch se může pyšnit OLED panelem, ve třetí generaci ale bude s největší pravděpodobností nahrazen Micro LED panelem. A důvod? Server BGR uvádí, že se tím nejen napomůže větší výdrži baterie v Apple Watch, ale že tento krok bude mít za výsledek i živější barevný rozsah s vyšším rozlišením. Micro Led panely jsou tenčí a lehčí než OLED displeje, proto by tělo hodinek mohlo být štíhlejší, než jak je tomu u současných modelů, což je by mohlo znamenat vítanou změnu pro ty, kterým aktuální design přijde mírně nepraktický.

apple-watch-2

Letos Apple rovněž překopal a vylepšil operační systém watchOS. Kombinace těchto kompletních změn by konečně mohla pro Apple Watch přinést světlejší budoucnost.

Již nyní řada serverů, zaměřených na technologie, píše o přespříštích Apple Watch jako o něčem, co zkrátka budete muset vlastnit – a to jsou zatím veškeré jejich vlastnosti předmětem pouhých spekulací. Podle analytika Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI by inovace Apple Watch 2 měla spočívat především v hardwaru, třetí generace by již měla být jiná i po stránce designu.

Na letošní WWDC byl světu představen nový operační systém pro Apple Watch watchOS 3. Uživatelům přináší zejména znatelně rychlejší spouštění aplikací – a to i aplikací třetích stran, několik nových ciferníků, možnost převodu prstem psaného textu a nový dock, kde se budou nacházet naposledy spuštěné a oblíbené aplikace.