HomeJablečné novinkyTim Cook se stává nezávislým ředitelem ve společnosti Nike

Tim Cook se stává nezávislým ředitelem ve společnosti Nike

Výkonný ředitel Applu Tim Cook bude od nynějška pracovat ve společnosti Nike jako nezávislý ředitel. Součástí vedoucího týmu Niku je již od roku 2005. Tim Cook byl jmenován nezávislým ředitelem mezinárodní společnosti Nike, zaměřené na sportovní obuv, oblečení a doplňky.

Jeho jmenování bylo součástí většího množství změn, v jejichž rámci odešel spoluzakladatel a předseda představenstva Phil Knight a byl nahrazen Markem Parkerem. Veškeré změny byly provedeny s okamžitou platností.

Tim Cook působí ve společnosti Nike již od roku 2005. Současná funkce nezávislého ředitele bude jednou z jeho hlavních povinností. Cook dosud zastával post předsedy kompenzačního výboru a figuroval i ve vedení výboru pro nominace.

Samozřejmě zůstává i nadále výkonným ředitelem Applu, do kterého přišel v roce 1998 jako hlavní provozní viceprezident. V roce 2002 se stal výkonným viceprezidentem pro celosvětový prodej a provoz, o pět let později začal pracovat coby provozní ředitel. Když byl Steve Jobs v roce 2011 nucen ze zdravotních důvodů opustit svůj post generálního ředitele, byl na jeho místo povolán Cook. Ten měl s nejvyšší funkcí v Applu zkušenosti již z let 2004, 2009 a 2011, kdy Jobse dočasně zastupoval.

Spolupráce Applu a společnosti Nike je poměrně dlouhodobou záležitostí. V jejím rámci byl vyvinut systém Nike + pro měření, porovnávání a ukládání sportovních výkonů. Díky Nike+ se vaše mobilní zařízení od Applu může stát plnohodnotným sporttesterem. Působení Applu na sportovním poli se ještě více rozšířilo s nástupem nositelné elektroniky, respektive s příchodem chytrých hodinek Apple Watch. Nechme se překvapit, co z nové funkce Tima Cooka vzejde.

nike_apple

Post Tags