HomeJablečné novinkyApple Pay přichází do Švýcarska! Kdy se služby konečně dočkáme v ČR?

Apple Pay přichází do Švýcarska! Kdy se služby konečně dočkáme v ČR?

Apple splnil svůj červnový slib a začíná ve Švýcarsku zavádět svůj platební systém Apple Pay. Počáteční podporu nabízí pro platební karty Visa a Mastercard. Apple oznámil start Apple Pay prostřednictvím své lokální webové stránky. K dispozici bude majitelům iPhonů, kteří jsou zároveň zákazníky bank Bonus Card, Cornercard či Swiss Bankers. Zprávy od švýcarských uživatelů potvrzují, že služba funguje a oni mohou nyní do aplikace Wallet přidat své platební karty.

Služba zatím samozřejmě není zcela rozšířená, ale již brzy ji budou zmínění uživatelé plně využívat. Na seznamu obchodníků, podporujících ve Švýcarsku Apple Pay, figuruje zatím osm hlavních velkých řetězců. Momentálně mezi ně patří Aldi, Avec, C&A, k kiosk, Mobile Zone, P&B, Spar či TopCC, ve velmi blízké budoucnosti by se měl přidat i Lidl. Apple o expanzi svého Apple Pay do Švýcarska dal vědět i na letošní červnové WWDC. Podle Applu by Švýcarsko měla v brzké době následovat Francie a Hong Kong, přesné datum však zatím oznámeno nebylo.

shutterstock_222008626-2

Společnost spolu s vývojem platební služby postupně zavádí její celosvětové rozšíření. V uplynulém měsíci začaly Apple Pay podporovat kanadské banky BMO, TD a Scotiabank, nedávno získala služba podporu i od pěti největších bank v Singapuru. Služba Apple Pay byla americkým zákazníkům představena v roce 2014 jakou součást mobilního operačního systému iOS 8, později expandovala do Austrálie, Kanady, Číny a Velké Británie.

V plánu je další expanze na asijský a evropský trh, podle manažerky Apple Pay Jennifer Bailey plánuje Apple rozšířit svou platební službu do všech hlavních trhů, kde se prodávají Apple produkty. Platební systém Apple Pay je k dispozici majitelům iPhonů šestkové řady, iPhonů SE nebo přístrojů, které lze spárovat s chytrými hodinkami Apple Watch, a dále pak iPadů Air 2, Pro, Mini 3 a novějších