HomeOstatníAvast kupuje konkurenční AVG za 1,3 miliardy dolarů – chystá se dobýt další vrchol?

Avast kupuje konkurenční AVG za 1,3 miliardy dolarů – chystá se dobýt další vrchol?

Společnost s kořeny v České republice, Avast, se pravděpodobně rozhodl, že nechce mít konkurenci na poli antivirové ochrany (sranda). Z toho důvodu se pravděpodobně rozhodl koupit společnost AVG, která již svou „zlatou éru“ zažila. Prodej byl uskutečněn za 1.3 miliard dolarů (zhruba 32 miliard Kč). Chystá se tak Avast dobýt další vrchol?

Wikipedia: AVAST Software s.r.o. je česká společnost založená roku 2010 jako následník družstva ALWIL Software, jehož historie sahá až do roku 1988. Zakladateli firmy jsou Pavel Baudiš a Eduard Kučera. Od roku 2009 je generálním ředitelem společnosti Vince Steckler, který do té doby působil jako Senior Vice President pro světový obchod ve firmě Symantec Corporation. Avast Software je výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního bezpečnostního řešení na světě, Avast Antivirus, a chrání více než 230 miliónů zařízení po celém světě.

Avast si podle všeho slibuje větší pole působnosti, jelikož ke své základně 230 milionů uživatelů přidává neskutečných 170 milionů uživatelů AVG. Bude tak mít základnu uživatelů o velikosti 400 milionů. No a to už je slušné číslo.

„Naše odvětví zažívá velké změny, a tato akvizice nám poskytne šíři a záběr zůstat na špici, jak už pro stávající zákazníky tak i pro nové.Pro českou firmu jako Avast je být preferovaným produktem pro takové množství uživatelů obrovským úspěchem, a velmi si vážíme důvěry, kterou zákazníci do našich produktů a služeb vkládají. Kombinací těchto dvou skvělých technologických firem – které mimochodem po dlouhou dobu sdílejí stejné hodnoty a podobnou firemní kulturu – nám dává unikátní možnost chopit se nových příležitostí a otevřít tak novou kapitolu našeho růstu.“, řekl Vince Steckler, generální ředitel Avast Software.

Zdroj: Czechcrunch