HomeiPhoneDalší nový patent od Applu: přizpůsobí vaše zařízení oběma rukám

Další nový patent od Applu: přizpůsobí vaše zařízení oběma rukám

Na světě je další patent od Applu. Zatím není vůbec jisté, jestli bude realizován. Vylepšení by se mělo týkat majitelů iPhonů větších rozměrů, kteří by díky tomuto vynálezu mohli své zařízení snáze ovládat oběma rukama. Vzpomínáte si, jak Apple stavěl na tom, že iPhone je jediným smartphonem, který můžete snadno ovládat pouze jednou rukou? Právě toto byl jeden z hlavních argumentů proti zvětšování úhlopříčky displeje. Apple nakonec začal produkovat i větší iPhony než čtyřpalcové, jejichž ovládání už s jednou rukou není tolik snadné.

Společnost se ho pokusila trochu ulehčit zavedením funkce Reachability, která spočívá v tom, že po dvojitém poklepu na home button se obsah obrazovky posune dolů a je tak snáze ovladatelnější a dosažitelnější. Nyní přišel Apple ještě s jedním vylepšením, které by mělo zjednodušit ovládání iPhonů větších rozměrů jednou rukou, aniž byste museli zmenšovat zobrazení. Web TechFyt zveřejnil informace a nákresy k patentu, popisujícímu technologii, která by iPhonu umožnila rozeznat, v které ruce přístroj držíte. Ve chvíli, kdy iPhone detekuje pravou či levou ruku, automaticky přesune veškeré prvky na obrazovce tak, abyste na ně mohli snadno dosáhnout palcem.

iphone-one-handed-operation-patent

Možná si kladete otázku, jakým způsobem vlastně zařízení rozezná, kterou ruku právě používáte. Odpověď bude s největší pravděpodobností spočívat v instalaci vnitřních senzorů včetně akcelerometru a gyroskopu. Podle patentu bude určitá pozornost věnována i tomu, kterým palcem zařízení odemknete přes Touch ID. S příchodem iOS 10 zmizí funkce odemknutí přejetím a bude nahrazena odemčením zařízení přes home button.

iPhone by měl být schopný rozeznat nejen otisky jednotlivýc prstů na home buttonu, ale i na obrazovce a dokonce i na těle přístroje, aby dokázal perfektně rozlišit levou ruku od pravé. Podobnou technologii Apple údajně zkoumá i pro případ použití u příští Apple Pencil, kterou rovněž hodlá osadit senzory. Stejně jako u řady jiných patentů od Applu je i v tomto případě zatím malá pravděpodobnost, že bude vynález uveden do praxe. Nechme se překvapit.

Post Tags