HomeJablečné novinkyDo dokončení Apple Campusu 2 zbývá 6 měsíců. Podívejte se na nejnovější 4K video!

Do dokončení Apple Campusu 2 zbývá 6 měsíců. Podívejte se na nejnovější 4K video!

Zdá se to neuvěřitelné, ale budování Apple Campusu 2 se pomalu, ale jistě chýlí k předpokládanému konci. Práce postupují opravdu rychle – jak stavba pokročila se můžete přesvědčit v dnešním videu. Do očekávaného dokončení stavby nového Apple Campusu 2 zbývá šest měsíců. Impozantní areál mezitím nabývá čím dál konkrétnějších rozměrů. Pokrok na budování futuristické konstrukce s přezdívkou „The Spaceship“ (Vesmírná loď) byl před nedávnem opět zachycen na záběrech ze stroje DJI Phantom 3.

Kolos o rozloze 175 akrů navrhl architekt Norman Foster a jeho cena se odhaduje na 5 miliard dolarů. Na leteckých záběrech můžeme sledovat pokračování instalace 3000 obřích skleněných panelů – panely ze zakřiveného skla jsou údajně vůbec největší svého druhu a dosud nebyly nikde použity.

Ohromující je i množství solárních panelů nebo parkovací areál pro 11000 vozidel. Instalací zmíněných solárních panelů chce Apple pokračovat ve své „zelenější“ politice. Měly by být schopné vyprodukovat kolem 16 megawattů energie. Separátně od hlavní budovy vzniká vedlejší stavba, která by měla sloužit nejen jako středisko pro vývoj a výzkum nových produktů, ale také jako fitness centrum pro zaměstnance.

Stavba pokračuje i pod úroveň terénu, kde se budou nacházet podzemní garáže, ale také nové auditorium, jež se stane dějištěm Keynotes a dalších prezentací. Nový Apple Campus by se měl stát pracovištěm pro více než desítku tisíc zaměstnanců, v rámci své „zelené filosofie“ hodlá společnost v areálu vysázet přes sedm tisíc ovocných stromů.