HomeAppleMagic Mouse s Force Touch míří do Apple Stores!

Magic Mouse s Force Touch míří do Apple Stores!

Tento týden byl na překvapivé novinky vskutku bohatý. Téměř v jeho samém závěru přinesly servery, zaměřené na technologie, překvapivou zprávu o tom, že na pultech Apple Storů se již brzy objeví zcela nová myš Magic Mouse s funkcí Force Touch. V současné době zatím ještě nejsou k dispozici žádné reálné fotografie hotového zařízení, na veřejnost se však dostalo několik detailů z patentové žádosti. Ty nejodvážnější dohady hovoří o tom, že oficiálně by se myš měla mezi uživatele dostat třeba již letos na podzim. Zařízení na obrázcích se velmi podobá již existující bezdrátové Magic Mouse od Applu, ale oplývá funkcemi, podobným těm z Magic Touchpadu nebo z displeje iPhonu 6S.

Je popisováno jako vstupní zařízení, na které je uživatelem vyvíjena určitá síla, po jejímž vyhodnocení zařízení provádí příkazy. Překlad je poněkud krkolomný, v kostce však znamená, že různá síla bude mít za následek různé akce myši.

margins

Způsob, jakým myš bude pracovat, se samozřejmě bude odlišovat od způsobu, jak na různou sílu doteku reaguje například displej mobilního telefonu. Podrobnosti o přesném použití myši s funkcí Force Touch budou zřejmě známy až těsně před jejím vypuštěním do světa. Zatím se neobjevily ani přibližné odhady ceny nebo data vydání, nedají však na sebe jistě dlouho čekat.

Posledním počinem Applu na poli periferií tohoto typu je Magic Mouse 2. Je dobíjecí a disponuje povrchem s funkcí Multi – Touch. Apple stále ještě prodává také svou poslední „drátovou“ myš, Apple Mouse. Kromě citlivosti na dotyk nabízí i speciální kuličku na své vrchní části, kterou můžete scrollovat, ale i klikat. Nejrůznější funkce u ní byly přiřazeny i bočním stranám a přední části.