HomeJablečné novinkyApple rozdává nové balíčky emojis – zatím pouze pro beta testery

Apple rozdává nové balíčky emojis – zatím pouze pro beta testery

Na letošním WWDC Apple oznámil, že nativní aplikace Zprávy se v iOS 10 dočká velkého upgradu. Dobrou zprávou pro ty, kteří se vyžívají v používání emotikonů je, že součástí vylepšení budou i zbrusu noví emojis. Společnost Apple vydala čtyři balíčky animovaných samolepek pro beta testery iOS 10. Stejně jako například facebookový Messenger má i aplikace Zprávy pro iOS umožnit vývojářům třetích stran navrhovat a přidávat emojis nebo animované GIFy do iMessages pomocí speciálního rozhraní. Samolepky tak můžete – podobně jako na sociálních sítích – do Zpráv přidávat a zase odebírat podle potřeby.

Sety samolepek se skládají z trojrozměrných smajlíků, oldschoolových ikonek Maců, animovaných srdíček a gest rukou. Přístup k nim uživatelé beta softwaru získali uplynulý víkend.

Ke kolekcím se dostanete přes Zprávy ve vašem iOS zařízení, a to po klepnutí na kartu s ikonkou App Storu. K dispozici jsou zatím jen pro beta testery iOS 10.

Apple v iOS 10 aplikaci Zprávy kompletně překopal, což samozřejmě sklízí rozporuplné ohlasy. Cílí nyní především na mladší generaci, a to zavedením doprovodných efektů, animací a již zmíněných emotikonů. Speciálně pro aplikaci Zprávy pak vytvořil zvláštní App Store, kde budou uživatelé moci stahovat balíčky smajlíků, samolepek a animovaných GIFů. Pro použití efektů budou Zprávy využívat zejména funkci 3D Touch, kdy uživatelům po silnějším stisku tlačítka nabídnou bohaté možnosti odesílání. Efekty bude možné použít i na celou obrazovku. Kromě více či méně zábavných funkcí nabídnou Zprávy i funkce užitečné, jako je například možnost náhledu z odkazu přímo ve zprávě.

 

17447-14980-160701-Emoji-l