HomeJablečné novinkyApple otevře v Itálii vývojářské centrum pro iOS

Apple otevře v Itálii vývojářské centrum pro iOS

Luca Maestri ze společnosti Apple prohlásil tento týden italskou univerzitu Federica II. v Neapoli jako první inkubátor programátorských nadějí pro iOS v Evropě. Své dveře otevře již za pár měsíců. Applem sponzorované centrum bude podporovat pedagogy, poskytovat učební osnovy a pomáhat ve vzdělávání talentovaných zájemců. Apple se navíc v Itálii ještě spojí se společnostmi a organizacemi kvůli zlepšení výukových materiálů a pomoci při hledání příležitostí pro absolventy. Pro začátek bude zvoleno 200 nových studentů k účasti na devítiměsíčním kurzu, zakončeném závěrečnými zkouškami.

„Jsme nadšeni, že můžeme s univerzitou spolupracovat na otevření prvního vývojářského centra pro iOS v Evropě,“ uvedl Luca Maestri. „Někteří z nejkreativnějších vývojářů na světe pocházejí právě z Evropy, a my věříme, že vznikající centrum pomůže příští generaci v získání dovedností, potřebných k úspěchu.“

Univerzita Federica II. v Neapili je nejstarší státní univerzitou na světě, a třetí v pořadí v počtu přihlášených studentů v Itálii. V současné době provozuje oddělení počítačových věd, ale nefunguje v jejím rámci nic, co by se podobalo vývojovému programu Applu.

„Evropa je domovem některých nejkreativnějších vývojářů na světě a nás těší, že budeme pomáhat příští generaci podnikatelů v Itálii získat dovednosti, potřebné k dosažení úspěchu,“ prohlásil Tim Cook v lednu letošního roku, kdy byl vznik programu oficiálně oznámen. „Fenomenální úspěch z App Storu je jedním z motorů, který pohnal Apple k vytvoření více než 1,4 milionu pracovních míst v Evropě a představuje neomezené možnosti pro lidi všech věkových kategorií i podniky všech velikostí napříč kontinentem.“ Apple rovněž uvedl, že jen díky App Storu mohlo v Itálii vzniknout více než 75000 pracovních míst.

University-of-Naples-Federico-II

Neapolská univerzita Federica II. byla založena roku 1224. Je nejstarší státní univerzitou v Evropě a v současné době sdružuje 13 fakult. Původně měla vzdělávat sekulární zaměstnance, mezi její absolventy ale patří například i teolog Tomáš Akvinský. Čestný titul na univerzitě dostali například John Nash, ekonom Franco Modigliani nebo architekt Richard Meier.

 

Post Tags