HomeJablečné novinkyObjevila se chyba s Apple ID u iOS 10. Někde to vázne.

Objevila se chyba s Apple ID u iOS 10. Někde to vázne.

Pokud používáte betaverzi iOS 10 a zároveň dvoufaktorové ověření u účtů, měli byste zpozornět – byla zaznamenána chyba, která uživatelům znemožní přístup k jejich účtům. Někteří uživatelé, kteří si do svých mobilních zařízení stáhli nejnovější betu iOS 10, se potýkají s problémem, který prakticky uzamkl jejich účet. První zprávy o potížích se objevily na síti Reddit. Po instalaci betaverze iOS 10 měli někteří uživatelé, používající dvoufaktorové ověření, potíže s přístupem k jejich účtu, který zůstal uzamčen.

První problém, na který diskutující poukázali, se může objevit u majitelů kterékoliv verze iOS, ne jen té nejnovější. Jedná se o chybu, která si může vynutit reset hesla.

„Kolem desáté hodiny ranní po mě všechna má zařízení začala požadovat zadání hesla v Nastavení (nebo v Předvolbách systému). Musel jsem zadat heslo, protože můj účet byl údajně z bezpečnostních důvodů uzamčen,“ píše jeden z uživatelů.

Druhý, vážnější problém, se týká funkce iForgot. Zasaženým uživatelům se zobrazí zpráva o chybě serveru, takže nemohou své heslo nijak obnovit.

„Když jsem navštívil stránku iForgot a zadal svůj e-mail, zobrazila se mi hláška ‚server error‘ a oznámení, že můj požadavek nemohl být v současné chvíli zpracován.“

Navzdory obvykle kvalitnímu zabezpečení ze strany Applu se tato chyba objevila pouze u uživatelů, kteří mají aktivované dvoufaktorové ověření. Obnovit heslo se údajně podařilo pouze jednomu uživateli, a to tomu, který dvoufaktorové ověření nastavené neměl. Ostatním uživatelům se objevilo již zmíněné hlášení o chybě serveru. V diskusi někteří doporučovali uživatelům vypnutí dvoufaktorového ověření do doby, než bude bug prokazatelně opraven. Na twitterovém účtu podpory Applu se zatím žádné řešení neobjevilo. Podle dalšího uživatele Redditu příliš znatelné zlepšení nepřinesl ani downgrade na iOS 9. „Mám s iOS 10 Beta tentýž problém. Dvoufaktorové ověření hlásí chybu a downgrade nepomohl,“ píše. Pokud máte dvoufaktorové ověření i iOS 10 Beta a nechce se vám 2FA vypínat, zvařte downgrade do doby, než se Applu podaří problém vyřešit.