HomeFoto & VideoNejlepší fotografie pořízené na iPhone v roce 2016. Je to opravdu nádhera!

Nejlepší fotografie pořízené na iPhone v roce 2016. Je to opravdu nádhera!

Na webu byly zveřejněny fotografie z devátého ročníku iPhone Photography Awards (IPPA). Podívejme se nyní na trojici těch nejlepších. Stejně jako v uplynulých letech i letos zúčastněné snímky zachycují širokou škálu témat, od lidí přes krajinky až po zvířata.

Letošním vítězem Velké ceny je fotografie „Man and the Eagle“ od Siyuana Niu. Obrázek zachycuje sedmdesátiletého muže a společný okamžik s jeho milovaným orlem. Snímek byl pořízen na iPhone 5S, byl na něj použit filtr z aplikace VSCO a konečné zpracování bylo provedeno přes Snapseed, uvedl autor fotografie v rozhovoru pro Time.

 

 

Dále se umístil Patryk Kuleta a jeho fotografie „Modern Cathedrals“, zobrazující abstraktní verzi architektury katedrál v Polsku. Fotografie byla pořízena za použití dlouhé expozice v aplikacích jako AvgCamPro a AvgNiteCam, zpracování rovněž proběhlo za pomoci Snapseedu a VSCO.

 

 

Dalším z vítězů je snímek s názvem „She Bends with the Wind“ Robina Robertise. Je na něm červeně oděná žena, kymácející se ve větru při západu slunce. Fotograf k pořízení snímku použil iPhone 6, k editaci byl použit Snapseed a Photoshop Express.

 

robin-robertis-600x600

 

Nejpopulárnějšími přístroji k mobilní fotografii jsou i nadále iPhone 6, iPhone 6S a iPhone 5S. Vylepšování fotoaparátů u iPhonů patří v Applu mezi priority. Fotoaparát u iPhonu 7 je zatím stále opředem otazníky, většina dohadů a „úniků“ však naznačuje, že jeho čočka bude větší a model „Plus“ či „Pro“ se dokonce dočká i duálního fotoaparátu. Všechny fotografie z letošních iPhone Photography Awards si můžete prohlédnout na webových stránkách. Rovněž můžete posílat své snímky do nadcházejícího ročníku.