HomeiPhoneDalší „únik“ fotografií: bude TAKTO vypadat iPhone 7 a iPhone 7 Plus?

Další „únik“ fotografií: bude TAKTO vypadat iPhone 7 a iPhone 7 Plus?

Čína je velice bohatým zdrojem více či méně věrohodných fotografií údajného očekávaného iPhonu 7, případně 7 Plus. A z Číny pochází i dnešní várka velice kvalitních fotografií. Nejnovější údajný únik ukazuje ve vysokém rozlišení několik dohadů o tom, jak bude iPhone 7 vypadat. Proslýchá se, že nový iPhone by měl projít jen několika menšími vylepšeními, jako je změna designu linii antény, přepracování zadního fotoaparátu a pár vnitřních změn.

Předmětem divokých spekulací je i absence / přítomnost vstupu pro 3,5 mm jack konektor, dále se hovoří o rychlejším A10 procesoru, rychlejšímu připojení a některé fámy mluví i o voděodolnosti.

 

 

Na snímcích můžeme vidět zařízení z několika úhlů, zachycují i umístění zapínacího tlačítka, tlačítek pro ovládání hlasitosti a přepínač tichého režimu. Design údajného iPhonu 7 se podobá vzhledu iPhonu 6 a 6S. Pokud jsou fotografie pravé, znamená to, že Apple přepracoval linie antény tak, že už neprocházejí napříč zadní částí přístroje.

Čočka fotoparátu se u iPhonu 7 znatelně zvětšila a vypadá to, že je i nadále vystouplá. Pozornější čtenáři si možná všimli, že zmizelo tlačítko pro přepínání do tichého režimu na boku přístroje. U telefonu, který by mohl být iPhonem 7 Plus, se zdá, že přibyl Smart Connector. Tento port si odbyl svou premiéru u nového iPadu Pro a slouží k přenosu proudu a dat mezi zařízením a doplňky, jako jsou například bezdrátové klávesnice. Zatím není příliš jasné, jakým způsobem by měl tento konektor fungovat u 5,5-palcového smartphonu. Teoreticky by možná mohl sloužit při zapojení externí baterie, aniž by bylo zapotřebí použití Lightning konektoru, na který jsme byli zvyklí doposud.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Jmenovaný model by rovněž měl být osazen duálním fotoaparátem, což je informace, kterou dnes již mnozí pokládají za stoprocentní. Toho si můžeme všimnout i na dnešních fotografiích „pluskového“ iPhonu. Apple by tím svá neustálá vylepšování mobilní fotografie posunul ještě o něco dál. Beze změny ale nezůstává ani fotoaparát menšího modelu. Žádná z fotografií bohužel nedává odpověď na otázku, jak to bude s tolik diskutovaným vstupem pro 3,5 mm jack konektor. Spekuluje se o tom, že pokud Apple vstup odstraní, bude iPhony dodávat i s adaptérem pro jack, což by mohli ocenit zejména majitelé dražších klasických sluchátek.

Jak předchozí „uniklé“ fotografie, tak i nejrůznější dohady napovídaly tomu, že klasický „fyzický“ home button bude nahrazen dotykovým, který bude součástí displeje. Na dnešních snímcích však tomuto odhadu nic nenasvědčuje. Další fámy mají opět původ v Číně a hovoří o tom, že co se kapacity týče, bude sedmičková řada začínat na 32GB – ovšem údajně bez cenového navýšení. 16GB a 64GB varianty by měly být nahrazeny 32GB a 128GB, přibýt by měla 256GB verze. Interní úložiště o kapacitě 16GB bylo v roce 2008, kdy ho začal Apple produkovat, více než dostačující, nyní však už tomu tak zdaleka není. Téměř všechny současné iPhony dokáží natáčet 4K videa, pro která 16GB úložiště zdaleka nepostačuje.