HomeJablečné novinkyApple chystá vlastní televizní show „Planet of the Apps“ a hledá účastníky! Nemáte zájem?

Apple chystá vlastní televizní show „Planet of the Apps“ a hledá účastníky! Nemáte zájem?

Apple oznámil, že zahajuje casting pro chystaný autorský televizní pořad s názvem „Planet of the Apps“. Show by měla pojednávat o aplikacích a lidech, kteří je tvoří. Momentálně se pátrá po schopných vývojářích ze San Franciska, Austinu, New Yorku a Los Angeles. Výkonní producenti will.i.am, Ben Silverman a Howard Owens se dali dohromady, aby vytvořili improvizovanou sérii o světě aplikací a talentovaných lidí, kteří je inovují. Hledají vývojáře s jasnou představou o formování budoucnosti. Takové, kteří dokáží řešit reálné problémy a inspirovat ke změně našich každodenních životů. „Budeme vyprávět jejich skutečné příběhy, objevovat proces vzniku aplikací, jejich tvorbu a dolaďování,“ uvedl Silverman.

Pořad by neměl fingovat pouze jako show pro diváky, ale měl by sloužit i samotným vývojářům k jejich prezentaci a posunout je v jejich kariéře opět o kousek dál. Vývojářů se v Planet of the Apps dostane mentorství od těch nejlepších světových expertů z oblasti technologie a zábavy, a pokud se v soutěži dostanou do posledního kola, obdrží desetimilionovou dotaci a umístění v App Storu.

Počet účastníků je omezen na stovku. Vyvíjené aplikace musí být stvořené pro iOS, macOS, tvOS či watchOS a k 21.říjnu se musí nacházet buďto v plně funkčním stavu, nebo alespoň ve stádiu betaverze – aby bylo divákům co předvést. Vývojáři mohou poslat více aplikací a jedinci mohou spolupracovat s více vývojářskými týmy. Přihlášky se mohou podávat do 26. srpna tohoto roku. Natáčet se bude v Los Angeles, a to koncem letošního roku a začátkem příštího.

Snímek obrazovky 2016-07-13 v 11.09.30

Planet of Apps je jednou ze součástí snahy Applu dostat se do standardního televizního vysílání, dalším kouskem by měl být pořad Vital Signs, ve kterém by si měl zahrát Dr. Dre. Show Vital Signs by měla propagovat aplikaci Apple Music, Planet of Apps pak App Store. Podrobnosti se budou postupně objevovat na stránkách pořadu, bližší detaily zatím tvůrci pořadu odmítli specifikovat.