HomeJablečné novinkyUživatelé označili Apple Watch za nejlepší chytré hodinky – SAMSUNG je opět na 2.místě!

Uživatelé označili Apple Watch za nejlepší chytré hodinky – SAMSUNG je opět na 2.místě!

V úterý byly zveřejněny výsledky průzkumu spokojenosti majitelů chytrých hodinek. Vrchol žebříčku suverénně obsadily Apple Watch. Druhé místo v hitparádě nejlepších hodinek na trhu obhájil Samsung. Průzkumu se zúčastnilo 2696 respondentů z řad zákazníků, kteří si pořídili chytré hodinky v rozmezí mezi loňským a letošním červnem. Otázky se týkaly jednoduchosti použití, životnosti baterie, funkcí připojení k telefonu, ceny, výdrže, velikosti displeje, vzhledu, spolehlivosti, aplikací a zákaznického servisu.

apple-watch-2

Na základě výsledků průzkumu byly produkty obodovány na tisícibodové škále. Apple Watch byly jasným vítězem: získaly vrcholné skóre o 852 bodech, následovány hodinkami od Samsungu s 842 body. Dále se umístily značky Sony (840 bodů), Fitbit (839), a LG (827).Apple Watch zvítězily v této silné pětce zejména na poli komfortu, stylu a jednoduchosti použití. U hodinek od Samsungu si majitelé chválili zákaznický servis, velikost displeje a funkce připojení k telefonu.

Celkem 19% dotázaných uvedlo, že měli se svou nositelnou elektronikou jisté problémy. Mezi nejčastější problémy patřily potíže s nabíjením hodinek, uživatelským přizpůsobením a nefunkčními dobíjecími periferiemi.

 

17529-15142-jdpower-lg-l

 

Samsung s přehledem vedl v kategorii levnějších „fitness náramků“, což je disciplína, které se Apple nemohl zúčastnit.

Přestože mají Apple Watch do klasického fitness náramku daleko, nabízejí svým uživatelům bohaté možnosti sledování a řízení fitness aktivit. Jsou propojené s platformou Zdraví pro iOS, díky čemuž můžete ukládat a zpětně vyhodnocovat nejen svou fyzickou aktivitu, ale i údaje, jako je například srdeční puls nebo poměr doby, kterou jste strávili vestoje a vsedě. V současné době si Apple Watch můžete pořídit ve variantách Sport, Watch, a Watch Edition.

Hodinky samozřejmě úzce spolupracují se spárovaným telefonem a o dění ve vašem přístroji vás informují prostřednictvím funkce taptic engine, což jsou drobné vibrace, které pocítíte na vašem zápěstí. Kromě toho, že zobrazení na displeji hodinek můžete ovládat hardwarovým tlačítkem na boku, disponují Apple Watch i funkcí force touch, která rozpozná sílu dotyku na obrazovce a na základě jejího vyhodnocení provede potřebnou akci.

Hodinky se začaly prodávat v dubnu 2015 (v USA), jejich prodej se ve druhé čtvrtině roku vyšplhal na 4,2 milionů prodaných kusů, poptávka však po pár měsících znatelně poklesla. Používají operační systém s názvem watchOS, jeho třetí verze byla představena na letošním WWDC. K běžným uživatelům by se watchOS 3 měl dostat letos na podzim.