HomeJablečné novinkyBitTorrrent Now si oficiálně našel cestu do iOS a Apple TV

BitTorrrent Now si oficiálně našel cestu do iOS a Apple TV

Začátkem tohoto roku jsme se mohli dočíst, že se chystá vydání nové aplikace s názvem BitTorrent Now, umožňující streaming rozličného obsahu včetně videa a hudby. Aplikace byla dlouho k dispozici pouze pro uživatele operačního systému Android, nyní si ji ale konečně mohou užít i majitelé iOS zařízení a Apple TV.

Platformu BitTorrent Now využívají i zvučná jména jako The Onion, Super Deluxe nebo IHeartComix. Po spuštění aplikace si uživatel může vybrat ze všech druhů obsahu od nejrůznějších vydavatelů. Najdete zde tři „karty“: doporučené, trending, a sledované.

This slideshow requires JavaScript.

Zatímco BitTorrent jako takový si vysloužil pověst nástroje k získávání hudby, filmů a dalšího obsahu nelegální cestou, obsah, sdílený přes BitTorrent Now, je zcela legální. Můžete zde narazit na věci, které jsou zcela zdarma, najdete tu ale i obsah placený nebo ten, jehož bezplatná dostupnost je podmíněná sledováním reklam. Díky tomu, že je BitTorrent Now zcela legální záležitostí (respektive se zcela legálním obsahem), se může konečně zařadit po bok ostatních aplikací pro iOS a tvOS, což v minulosti nebylo možné.

Uživatelé mohou na BitTorrent Now vyhledat obsah od svých oblíbených autorů a streamovat ho buďto okamžitě, nebo si ho uložit pro pozdější přehrání, a to jak na iOS zařízení, tak i přes Apple TV. Stejně jako na ostatních sítích podobného ražení můžete i na BitTorrent Now své oblíbence sledovat, vytvářet playlisty a sledovat momentální trendy uvnitř komunity. Před zhlédnutím obsahu vás může BitTorrent Now požádat o provedení nějaké konkrétní akce, počínaje pouhým přihlášením a konče platbou určité částky. Tím je tvůrcům umožněno mít nad obsahem a jeho šířením plnou kontrolu, což je věc, která byla u původního BitTorrentu naprosto nemyslitelná. S klasickým BitTorrentem toho má aplikace společného jen málo, nejedná se například o sdílení formou peer-to-peer. Veškerý obsah je streamován přímo ze serverů BitTorrentu, a to rovnou koncovému uživateli.

BitTorrent Now můžete stahovat klasickou formou z App Storu, podrobnosti se můžete dozvědět na oficiálním webu.

Post Tags