HomeiPhoneDalší fotografie údajného iPhonu 7: změní se barevná škála? Pravděpodobně ANO!

Další fotografie údajného iPhonu 7: změní se barevná škála? Pravděpodobně ANO!

Dalo by se říci, že víceméně již víme, co od budoucího iPhonu 7 očekávat. Čas jeho oficiálního představení se pomalu, ale jistě blíží, a spolu s tím se začínají množit i nejrůznější spekulace i fotografické „úniky“. Kromě hardwarových specifikací se samozřejmě spekuluje i o barevné nabídce chystané vlajkové lodi smartphonů od Applu. Už jsme tu měli teorie o temně modré i šedočerné barevné variantě, ta nejnovější – a nutno podotknout, že poměrně nevěrohodná – však hovoří o tom, že barevné schéma zůstane stejné, jaké bylo u předchozí šestkové řady.

Zdrojem fotografií je server MacityNet. Přinesl snímky údajného šasi pro chystaný iPhone 7, a to v barvách silver, space gray, silver, gold a rose gold. Velmi výrazné je vyboulení v oblasti čočky zadního fotoaparátu. Jak to tedy bylo dosud se spekulacemi o barvách iPhonu 7? Nejprve se objevily zvěsti o barevné variantě Deep Blue, které byly velice záhy nahrazeny spekulacemi o temně šedivém odstínu. Ten byl přirovnáván k barevné variantě Space Black, ve které jsou k dispozici Apple Watch. Obrázky z MacityNet však žádné nové barvě nenapovídají.

Stejně jako u podobných zdrojů je potřeba i k tomuto přistupovat s notnou dávkou skepticismu. Možnost, že by Apple přidal novou barevnou variantu při minimálních změnách v designu telefonu je totiž mnohem více pravděpodobná. Na druhou stranu musíme připustit, že se zatím neobjevily žádné dostatečně pádné argumenty či důkazy ani pro jednu z možností.

 

macitvnet1

 

Na obrázcích je dále velmi dobře znatelné vystoupení čočky fotoaparátu z těla zadní části telefonu. Vystupuje přímo z kovového šasi, což je rozdíl oproti zadnímu fotoaparátu u iPhonů šestkové řady, u kterých čočku lemuje kovový nasazený kroužek. Fotoaparát se tak zdá lépe a možná i estetičtěji přichycen k samotnému telefonu. Vyboulená čočka fotoaparátu se nachází na většině „uniklých“ fotografií, což má poměrně negativní odezvu u těch, kteří doufali v plochý, hladký design.

Podobně jako u fotografií z jiných zdrojů je i zde čočka fotoaparátu znatelně větší, než u šestkového předchůdce, což by mohlo naznačovat tolik očekávané změny v kvalitě a výkonnosti. Zlepšit by se mohla teoreticky i kvalita snímků, pořizovaných při nedostatku světla. Pokročilý systém s duálním fotoaparátem bude s největší pravděpodobností vyhrazen pro model 7 Plus. Žádnou novinkou na obrázcích není ani umístění linií antény, které tentokrát neprocházejí napříč zadní částí telefonu. Neočekává se, že by se že by se u nové vlajkové lodi iPhonů změnily ceny, pravděpodobně se však již Apple oprostí od 16GB verze, která již uživatelům přestává stačit.