HomeiPhoneVideo: srovnání „iPhone 7“ a iPhone 6S

Video: srovnání „iPhone 7“ a iPhone 6S

Doteď jsme byli zásobováni várkami více či méně důvěryhodných a (ne)kvalitních fotografií, nyní se na něco, co zdroj prohlašuje za iPhone 7, můžeme podívat i na videu. Na čínské mikrobloggingové síti Weibo se objevilo nové video, na němž se bok po boku ukazuje iPhone 6S a údajný iPhone 7, tedy budoucí vlajková loď iPhonů od Applu. Samozřejmě existuje jen velmi malá pravděpodobnost, že je předváděný model přesnou replikou připravovaného smartphonu, jsou však jisté šance, že se u skutečného modelu s některými představovanými součástmi setkáme.

Video zveřejnil i populární francouzský web NoWhereElse s komentářem, že model, který je v něm ukazován, na rozdíl od předchozích „úniků“ perfektně naplňuje očekávání, týkající se designu „sedmičky“. Odpovídá i fotografii, kterou nedávno zveřejnil majitel serveru Steve Hemmerstoffer, na které ukazoval umístění linií antény. Při porovnávání obou zařízení je jedním z nejmarkantnějších rozdílů tolik diskutovaná absence vstupu pro 3,5 mm jack konektor sluchátek (případně přídavného reproduktoru). Model na videu je však na druhou stranu obohacen o další pár reproduktorů v místech, kde se dosud nacházel vstup pro jack. Stejně jako téměř u všech předchozích snímků údajného iPhonu 7 je i zde znatelně větší čočka zadního fotoaparátu.

Kromě zmíněných změn zde již žádné další nejsou znatelné a předváděná „sedmička“ vypadá jako lehce upravená verze iPhonu 6S. I toto video naplňuje předpovědi o tom, že zásadnější redesign si Apple schovává až pro model, který má vyjít v roce 2017, a letošní release se bude z velké části podobat „šestkové“ řadě.

Analytik Ming-Chi Kuohas ze společnosti KGI Securities také uvedl, že s iPhonem 7 zatím nebudou spojené žádné revoluční změny, ale bude se jednat pouze o drobné odchylky v rozměrech jak celého přístroje, tak i jednotlivých součástí, jako je například již zmiňovaná čočka fotoaparátu. Je to proto, že příchod nových technologií včetně radikálního redesignu si Apple schovává až na další roky. Podle některých zdrojů by změny měly zahrnovat i zakřivený displej.