HomeAppleSlužba Apple Pay dorazila do Francie

Služba Apple Pay dorazila do Francie

Apple splnil svůj slib z letošní WWDC a rozšířil svou mobilní platební službu i do Francie. Tam bylo její používání nyní oficiálně spuštěno. Počítáme-li i Francii, je nyní Apple Pay k dispozici již v osmi zemích. Ve Francii služba funguje s podporou platebních karet Visa a MasterCard a bank Banque Populaire, Carrefour Banque, Ticket Restaurant a Caisse d‘Epargne. V plánu je v dohledné době i podpora bank Boon a Orange.

Počátkem tohoto roku se objevily zprávy o tom, že Apple jedná s jednotlivými bankami o výši poplatku, který by si strhl za každou transakci. V té době se proslýchalo, že se francouzské banky snažily získat stejnou sazbu, která platí v Číně, v tuto chvíli však zatím detaily dohody nejsou známy.

shutterstock_331456325

Služba Apple Pay je součástí iPhonu 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, Apple Watch, iPadu mini 4, iPadu Air 2 a obou iPadů Pro. Jediným čtyřpalcovým smartphonem od Applu, podporujícím Apple Pay, je pak iPhone SE. Apple Pay na svém telefonu nastavíte v aplikaci Wallet, kde klepnete na symbol + v pravé horní části obrazovky. Dále postupujete podle pokynů. Platební kartu můžete přidat i do Apple Watch – následně ji uvidíte v příslušné aplikaci ve vašem iPhonu.

Ještě letos by služba Apple Pay měla dorazit do Hong Kongu a v Evropě pak do Španělska. Zatím není jisté, které další země přibudou na seznam zúčastněných, dá se však očekávat, že v již zapojených státech naroste počet bank, které službu budou podporovat. Na webu Applu si můžete zobrazit seznam prodejců, kteří službu podporují. Naleznete zde i podrobnosti o zapojených bankách i o tom, kam se dále bude služba rozšiřovat. Postupem času se očekává, že se Apple Pay bude šířit ještě dále.