HomeMacBudou nové MacBooky podporovat LTE?

Budou nové MacBooky podporovat LTE?

Apple získal patenty na vestavěné zařízení pro příjem bezdrátového datového signálu. Patenty pochází z loňského roku, teprve nyní však byly Applu uznány. Společnost již dlouhou dobu plánuje přidat do svých laptopů zařízení, které by umožnilo připojení počítače k mobilní datové síti. Nedávno uznané patenty napovídají tomu, že touto schopností by mohly disponovat již příští MacBooky. Úřad pro patenty a ochranné známky uznal Applu žádost o patent z loňského roku. Patent popisuje bateriemi poháněné zařízení, navržené čistě pro poskytování bezdrátového internetového připojení dalšímu hardwaru.

cellular-e1468942118846

Na nákresech můžeme vidět několik konfigurací mobilního hotspotu včetně tří jednotek různých velikostí ve tvaru tužkové baterie. Uvedením takovéhoto zařízení do provozu by chtěl Apple zamezit nadměrnému vybíjení baterie u smartphonů, používaných jako osobní hotspot. Dalším patentem Applu je „elektronické zařízení s izolovanými anténami“. Ten pochází z roku 2012, kdy se poprvé vyrojily spekulace o tom, že by Apple mohl zabudovávat mobilní čipy do svých MacBooků. Od té doby však uplynuly čtyři roky a uživatelé se žádného podobného zařízení nedočkali. Další patenty nám však dávají naději, že by na sebe například LTE laptopy nemusely nechat dlouho čekat. Zmiňovaný patent popisuje zařízení, které by disponovalo bezdrátovými komunikačními obvody, operujícími v širokopásmové komunikaci, což velmi krkolomně řečeno znamená, že by počítače měly být schopny připojit se bez dalšího přídavného zařízení na mobilní datovou síť.

V případě obou patentů by zmiňovaným zařízením mohl být telefon, mediální přehrávač, herní zařízení, laptop, tablet, stolní počítač, displej se zabudovaným počítačem, televize či set-top box. Řada uživatelů sice volá po novém MacBooku, schopném čerpat data z mobilní datové sítě, otázka však je, kolik z nich by bylo ochotno si za takovou nadstavbu připlatit v přepočtu 100 dolarů a kolik z nich by naopak cena odradila natolik, že by se rozhodli raději spoléhat na svůj mobilní telefon. Tak či tak nám tyto patenty Applu dávají do budoucna naději, že bychom se v případě mobilního připojení pro laptopy už nemuseli spoléhat na životnost baterie našeho smartphonu.