HomeAppleNa kolika verzích iPhone 7 Apple vlastně pracuje? Většina lidí v tom má trošičku „hokej“

Na kolika verzích iPhone 7 Apple vlastně pracuje? Většina lidí v tom má trošičku „hokej“

Uběhl další týden, což může znamenat jen jediné – další „únik“ ve věci chystaného iPhonu 7. Tentokrát se jedná dohady, kolik verzí iPhonu 7 vlastně spatří světlo světa. Na francouzském serveru NowHereElse.fr se objevily nové fotografie, které napovídají, že bychom se nemuseli dočkat jen základní a „Plus“ verze iPhonu 7, ale že se chystá i verze s příponou „Pro“.

Ano, na snímku můžeme skutečně vidět tři různé verze sedmičkového iPhonu, jehož oficiální vydání je naplánováno na letošní září. Není to poprvé, kdy slyšíme spekulace o trojici smartphonů jedné řady. Jedna čínská firma nedávno zveřejnila snímky tří různých součástek pro příští generaci iPhonů, což napovídá tomu, že kromě základní a „pluskové“ verze by se mohla objevit ještě jedna. Je to však poprvé, co vidíme všechny tři varianty na fotografii vedle sebe.

xl_iphone2-1-650-80

Fotografie z NowHereElse ukazují přítomnost většiny předpovídaných součástí a vlastností. Zobrazen je menší, 5,4-palcový iPhone 7 i výrazně větší iPhone 7 Plus.

Předpokládalo se, že iPhone 7 Plus bude jediným modelem s duálním fotoaparátem, na fotografiích jím však disponuje pouze krajní „Pro“ model, druhý z dvojice větších smartphonů má čočku fotoaparátu jednoduchou. Změny oproti šestkové řadě by u standardního i Plus modelu neměly být nikterak markantní, teoretická přítomnost Pro modelu však dává prostor nejrůznějším technologickým vylepšením, z nichž nejviditelnější je asi již zmíněná dvojitá čočka fotoaparátu.

xxl_iphone1-1-970-80

Navenek se sedmičkový iPhone možná příliš nezmění, zásadní změny by však mohly přijít ve formě hardwarových vylepšení. Nejnovější iPhony jsou osazeny čipy A9, ale model, který bude představen na podzim, by měl být ještě výkonnější. Výkon čipu A10 by měl být srovnatelný s A9X, známým z obou modelů iPadů Pro.