HomeJablečné novinkyChyba v systému iOS umožní hackerům ukrást hesla za pomoci textové zprávy – jak se chránit?!

Chyba v systému iOS umožní hackerům ukrást hesla za pomoci textové zprávy – jak se chránit?!

Objevila se bezpečnostní chyba, která potencionálním hackerům umožní přístup k heslům a veškerým přístupovým údajům. Majitele iPhone tak mohou přijít o svá citlivá data, jako například hesla.

Hackerský útok započne po zaslání textové zprávy a následném přijetí na druhé straně. Textová zpráva totiž obsahuje upravený soubor, který dokáže z telefonu vytáhnout potřebná data.

Jakmile se telefon pokusí zpracovat obraz softwaru, soubor tuto chybu zneužije pro přístup k částem kódu. To má poté za následek spuštění škodlivého kódu v téměř každé aplikaci.

Jak se chránit?

Chyba byla opravena s příchodem verze systému iOS 9.3.3. Pokud tedy máte starší software, určitě proveďte aktualizaci na nejnovější verzi. Tuto aktualizaci provedete tak, že přejdete do Nastavení – Obecné – Aktualizace Softwaru. Nová verze je k dispozici pro iPhone 4s a novější, iPod Touch 5.generace a iPad 2 a novější. Je také potřeba provést aktualizaci počítače (pokud máte Mac). Zde si jen otevřete App Store – Aktualizace a provedete UPDATE. Pokud si nebudete vědět rady, napište nám.

Post Tags