HomeAppleDatum vydání iPhonu 7 a další novinky, které vás možná překvapí

Datum vydání iPhonu 7 a další novinky, které vás možná překvapí

O úniky informací, týkajících se iPhonu 7, je v poslední době čím dál menší nouze – a s blížícím se předpokládaným datem oznámení jich bude jistě čím dál více. Nyní to vypadá, že zmiňované datum už budeme konečně znát. Nebo ne? Médii kolují názvy jako iPhone 7, iPhone 7 Plus nebo dokonce i iPhone 7 Pro. Jsou však lidé, kteří tvrdí, že disponují téměř stoprocentními informacemi – je mezi nimi například Evan Blass, o němž bude v tomto článku řeč – a podle nich nebude číslo 7 součástí názvu nejnovějšího iPhonu.

Ať už chystané novince říkáte jakkoliv, finální pravdu byste se nejspíš měli dozvědět v týdnu od 12. září. Zdrojem informací o tomto datu je právě Blass. Bude to tedy velice krátce po prvním výročí vydání iPhonu 6S a 6 Plus. A jaké další novinky, týkající se příštího iPhonu, spatřily v poslední době světlo světa?

iPhone 7 Plus / iPhone 7 Pro

Dlouhou dobu se mělo za to, že sedmičková řada iPhonů půjde na pulty ve dvou variantách: iPhone 7 a „vytuněnější“ varianta iPhone 7 Plus. Nedávné úniky informací čínské provenience však nejednomu fanouškovi zamotaly hlavu – objevily se fotografie a dokonce i videa, na kterých se ukazují hned tři varianty, a to kromě základního „7“ modelu i údajné modely 7 Plus a 7 Pro. Na serveru Weibo se objevilo dokonce video, zobrazující 5,5-palcové telefony s duálním fotoaparátem, mikroblogger s přezdívkou „KK Low Key“ zase zveřejnil post se snímky šasi údajného sedmičkového iPhonu, u kterého ale poukazoval na absenci slotů na karty i Smart konektoru u údajného „Pro“ modelu.

Při sledování těchto úniků je potřeba mít neustále na paměti, že zdaleka ne vše, co vidíme zdánlivě na vlastní oči, musí být nutně pravdivé. Podle seriózních analytiků můžeme očekávat iPhone 7 Plus s 3GB RAM a Lightning vstupem pro audio. Vše ostatní by se dalo spíše řadit do oblasti divokých spekulací. Za poměrně pravděpodobné ještě můžeme pokládat spekulace o duálním fotoaparátu, více reproduktorech či nové barevné variantě.

Další věci, jako je například voděodolnost, optická stabilizace obrazu u 4,7-palcové varianty telefonu nebo vylepšený home button jsou spíše zbožným přáním. V případě, že se iPhone 7 skutečně zbaví vstupu pro 3,5mm konektor, můžete počítat s tím, že Apple bude jako součást balení sedmičkových iPhonů přidávat redukci pro jack.

Na iPhone 7 by mohlo upgradovat okolo 21% uživatelů

Obchodníci se většinou příchodu iPhonu 7 nemohou dočkat a těší se na jeho masivní prodej. Pravdou však je, že model byl ještě před svým vydáním některými servery označen za „nudný“, revoluce v designu je ze strany Applu předpovídána spíše na příští rok a kolem hardwarových inovací panuje mnoho otazníků. Průzkum SurveyMonkey, provedený mezi 525 vlastníky iPhonů, se snažil na základě série otázek zjistit, jak vysoká je pravděpodobnost, že současní majitelé iPhonů později tento rok upgradují na další model.

Ve výsledku 63,2% dotázaných uvedlo, že je „redesign nového iPhonu nějakým způsobem zajímá“, ale pouze 20,7% řeklo, že je u nich vysoká pravděpodobnost nákupu příštího modelu smartphonu od Applu. Méně než 10% označilo tuto pravděpodobnost za „velmi vysokou“. Samozřejmě ani sebeserióznější dotazník nikomu nedá přesnou odpověď na otázku, kolik lidí si letos na podzim iPhone 7 skutečně pořídí. Rozhodnuto totiž může být až teprve tehdy, kdy budou jasné i futuristické odhady o porušení klasického cyklu, v kterém Apple vydává nové telefony, a o tom, jakou vnější i vnitřní podobu bude mít přespříští model.

Snímek obrazovky 2016-07-23 v 16.25.59