HomeiPadiOS 9.3.3 skrývá nepříjemné překvapení

iOS 9.3.3 skrývá nepříjemné překvapení

Apple vydal v pondělí nejnovější verzi mobilního operačního systému iOS s označením 9.3.3. Ta, jak se ukázalo, obsahuje drobnou aktualizaci a jeden větší problém. Nejnovější software od Applu byl poměrně dlouhou dobu pečlivě testován, proto se nejprve zdálo, že poběží bez problémů. Uživatelé, kteří na verzi 9.3.3 aktualizovali, však brzy začali upozorňovat na jeden problém. Čím dál více narůstá počet uživatelů iPhonů a iPadů, kteří upozorňují na to, že iOS 9.3.3 způsobuje problémy s nativní aplikací iBooks. Stížnosti se objevily například na webu iMore, v komunitě pro Apple podporu nebo na twitterovém účtu @AppleSupport. A jejich množství stále roste.

Ze strany podpory Applu se zatím ještě včera neobjevila ani odpověď. „Od updatu iPadu Pro na iOS 9.3.3 mi přestaly fungovat iBooks. Apple ani po třech hodinách nepřišel s řešením,“ stěžuje si jeden z uživatelů. Chybou byli zasaženi jak majitelé iPhonů, tak i iPadů, a to bez ohledu na stáří zařízení.

This slideshow requires JavaScript.

iOS 9.3.3 by měl být poslední verzí iOS 9 před příchodem letos anoncované iOS 10. Majitelé iPadů 2 a iPadů Mini na „desítku“ nebudou moci aktualizovat – a právě u nich nyní vyvstaly obavy o to, zda si vůbec budou moci nejposlednější verzi iOS 9 bez problémů užít. Pokud nevyjde verze 9.3.4 s nápravou zmíněného problému, nezbude poškozeným nic jiného než downgrade.

Zřejmě se nebude jednat o jediný problém s iOS 9.3.3, rozhodně se zatím zdá být tím nejmarkantnějším. Dalším hlášenou vadou v iOS 9.3.3 byl problém s dockem u iPhonu 6S a 6S Plus při přetáčení obrazovky z vertikální na horizontální. K tomuto tématu se samozřejmě objevilo i pár velmi podrážděných komentářů, nejedná se však o nijak zásadní problém. Dobrou zprávou je, že u iOS 9.3.3 byl vyřešen problém z poslední verze, který způsoboval nefunkčnost některých iPadů. Pokud se Apple k problému s iBooks v dohledné době vyjádří, budeme vás informovat.