HomeiPadPředstaví Apple letos iPad Pro 2? V Číně se opět objevily zajímavé fotografie

Představí Apple letos iPad Pro 2? V Číně se opět objevily zajímavé fotografie

Tento týden začal vskutku zajímavě. Po všemožných „únicích“ údajného iPhonu 7 (7 Plus, Pro…) se objevily zcela nové fotografie – tentokrát však nejde o smartphone. Člověk, který se označuje za zaměstnance jednoho z asijských řetězců, pracujících pro Apple, ukázal na dvou snímcích zařízení, které skutečně vypadá jako příští generace iPadu. Dodal, že Apple chystá produkci dalšího tabletu.

Fotografie byly anonymně zaslány serveru AppleInsider v neděli. Jak jsme již uvedli, mají údajně pocházet od čínského dodavatele, který v současné chvíli pracuje na příštím modelu iPadu Pro, který má světlo světa spatřit v září. Model na fotografii udává číslo MH1C2CD, což je kód, pod kterým nelze nalézt žádné ze současných iOS zařízení – respektive iPadů. Ani tento fakt však samozřejmě nemůžeme brát jako nezvratný důkaz o pravosti zveřejněných fotografií, respektive o autenticitě zařízení, které je na nich zobrazené. Tak jako tak lze předpokládat, že by se letos na podzim mohl skutečně na trh dostat nový 12,9-palcový iPad Pro.

Zařízení na snímcích by také mohlo být prototypem, vyrobeným před samotným zahájením výroby „na ostro“. Vypadá to, že disponuje pouze 12GB úložištěm, což právě tak akorát postačuje pro pouhé nahrání operačního systému a aplikací nezbytně nutných pro interní testování a ladění hardwaru. Podle fotografií se zdá, že operačním systémem, nainstalovaným na vyfoceném zařízení, je iOS 10 beta, vydaný počátkem tohoto měsíce.

17662-15374-160724-iPad_Pro-l

Větší nápovědu nám již bohužel snímky neposkytnou – nemůžeme odhadnout například velikost displeje, celkový design nebo významnější hardwarové změny.

Odhadů, spojených s novým iPadem Pro, je zatím jen velmi málo, a to i přesto, že by tablet měl být oznámen spolu s příštím iPhonem, kterému je ovšem zatím věnována nepoměrně větší pozornost. S velkou pravděpodobností bude nový model osazen výkonnějším procesorem, dočkat by se měl i lepšího fotoaparátu nebo technologie True Tone, známé z 9,7-palcového iPadu Pro. Přesné datum vydání / oznámení zatím oficiálně sděleno nebylo, podle některých zasvěcených by se ale mohlo jednat o týden od 12. září. Uvidíme, zda bude nový hardware představen v rámci jedné konference, nebo jestli se dočkáme několika samostatných eventů. Jste zvědaví na iPhone 7, nový iPad Pro, nebo vás ze všeho nejvíce zajímá to, zda bude nový MacBook skutečně disponovat OLED dotykovým panelem?