HomeAppleVíkendové novinky: Pokémon GO nejstahovanější aplikací a iOS 9 v 86% mobilních zařízení

Víkendové novinky: Pokémon GO nejstahovanější aplikací a iOS 9 v 86% mobilních zařízení

Která témata kromě iPhonu 7 hýbou současným světem Apple technologií? Určitě se shodneme na tom, že je to zejména Pokémon GO a mobilní operační systém iOS. V obou případech jde svým způsobem o rekord.

iOS 9 běží na naprosté většině mobilních Apple zařízení

Počátkem tohoto měsíce přinesl Google zprávu, že operační systém Android 6.0 Marshmallow je nainstalován pouze na 13,3% Android zařízení, a to devět měsíců po jeho vydání. Jak toto číslo vypadá ve srovnání s nejnovější oficiální verzí mobilního operačního systému od Applu? iOS 9 byl vydán pouhé tři týdny před Marshmallow, ale během čtyř měsíců si našel cestu do 75% mobilních zařízení od Applu. V březnu toto číslo vystoupalo na 79%, na tomto procentu se však nezastavilo. Podle posledních zpráv od vývojářů Applu je iOS 9 nainstalován na 86% iOS zařízení – iPodů, iPadů i iPhonů.

Z toho vyplývá, že předchozí mobilní operační systém – iOS 8 – běží na pouhých 11% zařízení, což znamená 87% pokles od loňského září. Zbývající 3% tvoří majitelé zastaralých zařízení, u kterých upgrade na nejnovější verzi není možný. Již jenom týdny nás dělí od oficiálního vydání iOS 10, nedočkaví zájemci si mohou vyzkoušet betaverzi, jejíž druhé vydání pro testery z řad veřejnosti bylo vydáno počátkem minulého týdne.

Pokémon GO je nejstahovanější aplikací v historii App Storu

Pokémon Go se stal během rekordně krátké doby skutečným fenoménem. Apple minulý pátek potvrdil, že aplikace měla v průběhu prvního týdne po svém uvedení více stažení, než kterákoliv jiná aplikace v osmileté historii App Storu. Navíc se jednalo o stažení pouze ze států, ve kterých byla v dané době k dispozici, tedy z USA, Austrálie a Nového Zélandu (ano, jisté procento stažení samozřejmě proběhlo z Apple ID účtů, vytvořených účelově pro pořízení Pokémon Go). Hra se pomalu rozšířila i do dalších zemí, aktuální statistiky o jejím stahování však zatím Apple neposkytl. K dipozici jsou ale velice optimistické odhady z třetích stran o tom, kolik lidí denně aplikaci používá.

Majitelé iPhonů tvoří pouze malou část všech hráčů Pokémon Go. Mnohem větší uživatelská základna se rekrutuje z řad majitelů zařízení s OS Android, bude proto zajímavé porovnat statistiky z Google Play. Ty však nebyly v době vydání tohoto článku ještě k dispozici.

pokemon-go