HomeAppleBob Mansfield se vrací do Applu, aby se podílel na vzniku Apple Car

Bob Mansfield se vrací do Applu, aby se podílel na vzniku Apple Car

Bob Mansfield, jehož jméno budete mít nejspíš spojené zejména s Apple Watch, se po delší přestávce vrací do Applu. Proč? Bude se podílet na projektu Apple Car. Bývalý vedoucí pracovník Applu, Bob Mansfield, se do společnosti vrací kvůli záležitosti s názvem „Project Titan“. Povede tým, který bude usilovně pracovat na výzkumu a vývoji budoucího Apple Car, chytrého auta, jehož příchod na svět je předpovídán pro rok 2021.

meet-bob-mansfield-the-85-million-apple-executive-who-is-secretly-working-on-its-next-major-product

Mansfield opustil vedoucí tým Applu v roce 2013, ale od Cupertina se příliš nevzdaloval – podílel se například na projektu Apple Watch. List Wall Street Journal píše, že oficiálním důvodem Mansfieldova návratu je projekt pro výzkum a vývoj autonomního elektronického automobilu. Mansfield se má postavit do čela výzkumného týmu projektu Titan. Wall Street Journal se odvolal na zdroje z řad zaměstnanců Applu, mluvčí společnosti však zdvořile upozornil na to, že „Apple nijak nebude komentovat spekulace a fámy“.

Loni touto dobou se k Applu připojil Doug Betts ze společnosti Fiat Chrysler, což dohady o chystaném Apple Car ještě více přiživilo. V únoru loňského roku také Apple najal hned několik expertů z Mercedes-Benz. Bob Mansfield začal pro Apple pracovat v roce 1999. Během krátké doby se dostal na vedoucí pozici v oblasti hardwaru a podílel se na vzniku řady převratných zařízení od Applu, ať už to byl iPod, iPhone nebo již zmiňované Apple Watch, u kterých fungoval převážně jako poradce.

Vůz od Applu by údajně měl spatřit světlo světa v roce 2021. Předpokládané datum bylo o několik let posunuto z důvodů dílčích problémů ve vývoji, a to jak personálních, tak i technických. Otázkou však také je, zda auto vůbec vznikne – v historii Applu by se určitě našlo pár projektů, které byly pokládány za téměř stoprocentní, ale nakonec upadly v zapomnění.