HomeiPhoneApple slaví další milník: prodala se již miliarda iPhonů

Apple slaví další milník: prodala se již miliarda iPhonů

Když se Steve Jobs postavil v roce 2007 při keynote Macworld na pódium, jistě věděl, že v rukou třímá obrovský, revoluční hit. Ale ani on v té době asi netušil, že necelých deset let od uvedení iPhonu se ho prodá celá jedna miliarda.

A přesně taková zpráva přišla ve středu ráno z cupertinského Apple Campusu. CEO Applu Tim Cook oznámil nový milník společnosti na setkání zaměstnanců. Ve své řeči vyzvedl úsilí Applu, které přispělo k tomu, že se smartphony staly mainstreamem.

„Z iPhonu se stal jeden z nejdůležitějších, nejúspěšnějších produktů v historii, které změnily svět,“ uvedl. „Vždycky jsme se snažili o to, abychom vyráběli produkty, které se budou lišit. Které udělají rozdíl. Všem v Applu děkuji za to, že každý den pomáhají změnit svět.“

Od svého vydání v roce 2007 se objevil celkem ve 13 variantách – nebylo to ale tak, že by se úplně každý iPhone od těch ostatních diametrálně lišil – Apple se obecně řídí dvouletým obnovovacím cyklem a v případech iPhonu 5C a iPhonu SE se záměrně vrátil k již osvědčenému a oblíbenému designu.

Tato strategie se ukázala být poměrně úspěšnou: model 5C sice nepřinesl takový úspěch, jak Apple předpokládal, funkcemi nabitý SE, oděný do kabátku veleúspěšného iPhonu 5S, zaznamenal o poznání nadšenější odezvu, kdy poptávka často překonávala nabídku. O dlouhověkém úspěchu iPhonů od Applu nelze v žádném případě pochybovat.

Kam dál? Apple proslul svým tajnůstkařením, proto se jeho další kroky a jejich případný úspěch dá předpovídat jen velmi ztěžka. S jistotou víme jen to, že bezmála za měsíc již bude světu oznámen iPhone 7, řada odborníků však tvrdí, že se od současných modelů iPhonů příliš lišit nebude. Podle statistik by teoreticky mohlo na nový model upgradovat až 40% majitelů starších iPhonů, otázka však je, zda si nepočkají na revolučnější model.

Post Tags