HomeAppleCarpool Karaoke si brzy budete moci pustit i přes Apple Music

Carpool Karaoke si brzy budete moci pustit i přes Apple Music

Spin-off populárního segmentu z The Late Late Show s Jamesem Cordenem přichází do Apple Music. Získá tím Apple více předplatitelů pro svou streamovací službu? Původně se jednalo o součást Late Late Show With James Corden, která se však postupem času stala virální a nakonec se dočkala vlastní série. Ta bude nyní exkluzivně k dipozici všem aktivním předplatitelům streamovací služby Apple Music.

Separátní show Carpool Karaoke vzniká v produkci společností CBS Television Studios a Fulwell 73. V horizontu několika týdnů bychom se měli také dozvědět, kdo bude show uvádět – James Corden to údajně už nebude První série show by měla mít šestnáct epizod, vysílaná bude jednou týdně přes Apple Music všem, kteří budou mít službu předplacenou. Datum premiéry zatím nebylo oznámeno, show by však měla odstartovat co nejdříve.

„Milujeme hudbu, a tu Carpool Karaoke oslavuje zábavným, jedinečným způsobem, který má moc oslovit publikum všeho věku,“ uvedl Eddy Cue, který má na v Applu na starost software a služby včetně Apple Music. „Do konceptu Apple Music nám to perfektně zapadá – předplatitelé budou mít exkluzivní přístup ke svým oblíbeným umělcům a celebritám, které se svezou v rámci show.“

„Jsme naprosto nadšeni z partnerství z Apple Music a show Carpool Karaoke. Carpool Karaoke v sobě snoubí kouzlo okamžiku a radost z hudby, kterou sdílejí naši ‚pasažéři‘. Kde jinde se prezentovat, než právě v rámci Apple Music?“ říká výkonný producent Ben Winston.

Carpool Karaoke bylo původně segmentem zmíněné Late Late Show Jamese Cordena. James v ní spolu se svými hudebními hosty zpíval v autě, které brázdilo ulice Los Angeles. Corden přiznává inspiraci skečem z roku 2011, ve kterém zpíval v autě se zpěvákem Georgem Michaelem. S producentem Benem Winstonem zapracoval na myšlence, že by někoho opravdu slavného nechali zpívat v naprosto běžné situaci, jakou je jízda autem. Videa, v nichž účinkovali například Selena Gomez, Stevie Wonder, Mariah Carey, Sia nebo dokonce Michelle Obama, se brzy stala virálními a na youtubovém kanále pořadu Late Late Show nabrala obrovský počet zhlédnutí.

V show nebyla nouze ani o skutečná dramata – v epizodě, kde účinkovala kapela Red Hot Chilli Peppers, zachránil zpěvák Anthony Kiedis život malému dítěti.

Screen-Shot-2016-06-17-at-11-07-27

Streamovací služba Apple Music odstartovala oficiálně v roce 2015. Nabízí zkušební tříměsíční provoz zdarma, poté uživatelé platí necelých deset dolarů měsíčně. Součástí Apple Music je rádiová stanice Beats 1. Aplikaci lze ovládat přímo, ale i prostřednictvím hlasové asistentky Siri. Rok po svém uvedení se jak aplikace, tak i služba samotná dočkala radikálního přepracování. Apple vyslyšel stížnosti uživatelů a zjednodušil rozhraní aplikace – ta je nyní o poznání přehlednější.