HomeiPhoneZ iPhonu zmizela ikona Kontaktů – co s tím? + jak naložit s nalezeným iPhonem

Z iPhonu zmizela ikona Kontaktů – co s tím? + jak naložit s nalezeným iPhonem

Někteří majitelé iPhonů zaznamenali podivný bug – z menu jejich telefonu záhadným způsobem zmizela položka „Kontakty“. Vás možná tato chyba nikdy nepotká, vždy se však hodí vědět, jak s ní naložit. Nejedná se o žádnou drobnou chybu. Zdá se, že bug „útočí“ náhodně – z iPhonu se zničehonic ztratí položky „Oblíbené“ a „Kontakty“ včetně veškerých informací, spojených se ztracenými položkami – i kdyby vám volal někdo, koho máte uloženého v seznamu kontaktů, zobrazí se vám pouze jeho telefonní číslo.

Náhlá ztráta veškerých kontaktů z iPhonu může být velmi nepříjemnou zkušeností, ale v tomto případě se není čeho obávat – tento konkrétní bug se dá poměrně snadno a rychle opravit.

Jak vrátit zpět zmizelé položky Kontakty a Oblíbené

  • Z domovské obrazovky spusťte Nastavení.
  • Zvolte iCloud a ujistěte se, že máte zapnutou položku Kontakty.
  • Proveďte force restart telefonu – podržte zároveň home button a vypínací tlačítko, dokud se na displeji neobjeví znak nakousnutého jablka.
  • Otevřete aplikaci Telefon – položky Kontakty a Oblíbené by měly být zpět na svém místě.

Podle dostupných hlášení výše uvedený postup na zmíněný bug zabral. Je to proto, že náhlé samovolné zmizení kontaktů z iPhonu je skutečnou vzácností a v případě tohoto problému jmenované položky pouze zmizely z menu telefonu.

Zdá se, že tato zvláštní chyba není žádnou novinkou a řada uživatelů se s ní potkává po aktualizaci iOS, může k ní však dojít i zcela bez příčiny. Její vzácnost je možná i jedním z důvodů, proč zatím nebyla ani v nejnovějších verzích iOS opravena.

Jak vypátrat majitele ztraceného iPhonu

Lámali jste si někdy hlavu s tím, jak byste naložili s nalezeným iPhonem, který je zamčený? Apple má skvělé řešení. Ztratit iPhone je velice nepříjemná věc. Pokud se vám stane, že nalezenete cizí přístroj – ať už v kavárně, knihovně nebo na ulici – měli byste se pokusit udělat maximum pro to, aby se telefon vrátil majiteli. Jedna z možností je samozřejmě odevzdání nálezu na policejní služebnu. Můžete se ale pokusit majitele vypátrat také sami, a to za pomoci Siri. Tento návod samozřejmě platí pro případy, kdy nalezený model disponuje Siri a má tuto funkci aktivovanou.

 Dlouze stiskněte home button a zeptejte se „Whose phone is this?“, případně „Who owns this iPhone?“. Zobrazí se vám jméno majitele nalezeného iPhonu a další dostupné informace. Z nalezeného telefonu mu samozřejmě těžko zavoláte, můžete však zjistit e-mailovou adresu a v některých případech i adresu trvalého bydliště. Díky tomu pak můžete (ne)šťastného majitele snadno kontaktovat.