HomeJablečné novinkyPřijde revoluce ve světě iPadů v roce 2018? Pravděpodobně ANO!

Přijde revoluce ve světě iPadů v roce 2018? Pravděpodobně ANO!

V loňském roce podnikl Apple mamutí krok vpřed uvedením svého iPadu Pro. Nyní se technologický gigant hodlá pustit do mnohem riskantnějšího, zato však po všech stránkách revolučního kroku – ten má přijít s některým z dalších nových modelů iPadu. Nové velikosti iPadů můžeme očekávat v nacházejícím roce, úhlopříčka displeje nového iPadu by měla činit 10,5 palce. Jedná se o kompromis mezi současnými velikostmi iPadu Pro, které jsou 9,7 a 12,9 palce. Na první pohled se může možná jednat o zanedbatelnou změnu, vzhledem k neochotě Applu měnit podobu a velikost svých zařízení je to celkem významný krok. K mnohem významnější události by však mělo dojít v roce 2018.

Podle známého analytika Ming-Chi Kuo, proslulého svými přesnými předpověďmi, týkajícími se například iPhonu SE nebo iPadu Pro, má společnost v plánu představit veřejnosti v roce 2018 něco, co tu dosud nebylo. Podle serveru Apple Insider Kuo uvedl, že Apple za necelé dva roky přestaví iPad s flexibilním AMOLED displejem. Ze strany Applu se jedná o velice zajímavý krok, obzvlášť vzhledem k faktu, že by se iPhony neměly AMOLED displeje dočkat dříve než v příštím roce. Zavedení flexibilních displejů by mohlo způsobit skutečnou revoluci v uživatelských zkušenostech.

Na flexibilní displeje samozřejmě cílí nejedna současná společnost. U Samsungu jsou podle jejich vlastních tvrzení zařízení s flexibilní displejem jen otázkou času. Společnosti Samsung a LG již od vývoje tohoto typu displejů investovaly nemálo peněz, času i lidského potenciálu a odvolávají se na mimořádně vysokou poptávku. Apple se v současné době snaží své produktové řady co nejvíce obohatit, což je momentálně nejznatelnější právě na jeho tabletech. Co se týče iPhonů, marktantnější redesign můžeme očekávat v příštím roce. U tabletů se znatelného předělání jak po stránce designu, tak i po stránce hardwarové dočkáme s největší pravděpodobností v roce 2018. Navzdory přesným a logickým předpovědím však plány Applu mohou být těmto představám na míle vzdálené, případně se v průběhu měsíců mohou změnit.