HomeJablečné novinkyFotogalerie: Jak vypadá Apple Store ve Světovém obchodním centru (WTC)?!

Fotogalerie: Jak vypadá Apple Store ve Světovém obchodním centru (WTC)?!

Tento týden otevřel své brány veřejnosti nejnovější newyorský Apple Store přímo v budově Světového obchodního centra. Prodejna se rozkládá na dvou podlažích dopravního uzlu ve Světovém obchodním centru uvnitř obchodního centra Oculus, kde sousedí například s prodejnou Hugo Boss. Jedná se o sedmý Apple Store na Manhattanu a desátý v New Yorku.

Interiér Apple Storu citlivě kopíruje okolní architekturu. Strop druhého podlaží Apple Storu je zakřivený v podobném stylu, v jakém je navrženo celé „okřídlené“ nákupní centrum. Uvnitř se prodejna od ostatních Apple Storů příliš neliší, najdete v ní ale například obrovskou videostěnu nebo místo, zvané „forum“, kde mohou uživatelé posedět se svými nově zakoupenými produkty a naučit se je používat.

The Forum se nachází přímo naproti zmiňované videostěně. Jiná ze stěn zase nese název Avenue a napodobuje výlohy obchodů na ulici. Každé z „oken“ v Avenue zobrazuje produkty, které si zákazníci mohou sami vyzkoušet. Apple naposledy otevřel svůj Apple Store na Manhattanu v červnu loňského roku, a to na Upper East Side. Nachází se v prostorách banky z roku 1920 a stejně jako původní banka je vydlážděn mramorem.

Společnost Westfield, která nákupní centrum Oculus postavila, v úterý slavnostně otevřela tucty obchodů, a to v rámci slavnostního zahájení provozu. Budova obchodního centra, jehož stavba vyšla na 3,9 miliard dolarů, je navržena ve stylu letící holubice. Autorem návrhu je španělský architekt Santiago Calatrava. Dopravní uzel ve Světovém obchodním centru spojuje několik různých linek podzemní dráhy včetně systému PATH, spojujícího New York City a New Jersey.

This slideshow requires JavaScript.

Apple Stores je síť originálních prodejen společnosti Apple Inc., kde si lidé mohou zakoupit produkty dané značky. Součástí obchodů jsou i takzvané Genius Bars, kde mohou zákazníci využít služeb technické podpory a oprav. Pořádají se zde ale například také workshopy. Apple Stores se vyznačují téměř identickým designem s dřevěným nábytkem a minimalistickou koncepcí. Síť Apple Stores je tvořena jak prodejnami v nákupních centrech, tak i samostatnými „vlajkovými loděmi“ na renomovaných adresách.

Post Tags