HomeJablečné novinkyJak vypadá zatím nejdivočejší odhad, týkající se budoucího iPhone?

Jak vypadá zatím nejdivočejší odhad, týkající se budoucího iPhone?

Duální čočky fotoaparátů, extrémně výkonné procesory, zakřivené displeje? Všechny tyto odhady, týkající se budoucích iPhonů, už mohou znít trochu fádně. O jaké funkci se šušká tentokrát? Proslýchá se, že budoucí iPhony by mohly disponovat skenerem duhovky. Tyto skenery nejsou žádnou novinkou, Samsung například ohlásil, že je plánuje instalovat do Galaxy Note 7.

U Applu by se skener duhovky měl stát mainstreamem údajně v roce 2018. S touto zprávou se jako první vytasil server DigiTimes a odvolával se na zdroje, podle kterých jsou skenery duhovky u Applu rozhodně v plánu, určitě ne však v dohledné době. Jsou-li odhady pravdivé, pak je to jen potvrzení toho, že další iPhone (nepočítáme-li „sedmičku“, která by žádné převratné změny přinést neměla) bude skutečně revolučním přístrojem.

Ozývají se však i hlasy proti, poukazující na to, že odhady od DigiTimes se údajně příliš často do skutečnosti netrefují. Nedávno uniklé video údajného Galaxy Note 7 skeneru v akci dokazuje, jak moc technologie pokročila, ovšem i toto je nepříliš důvěryhodný zdroj. Tak jako tak bude podle všeho prvotním impulsem přítomnost skenerů duhovky u přístrojů od Samsungů – to by mohlo odstartovat revoluci i u dalších výrobců smartphonů. Ty nejodvážnější dohady hovoří i o tom, že by Apple mohl u svých telefonů zavést skenery duhovky nebo obličeje majitele přístroje již příští rok.

Ostatně patent na zařízení, schopné rozeznat obličej uživatele a na základě jeho skenu se odemknout, získal Apple již v roce 2013. Žádost o patent byla podána dokonce už v roce 2008. Zařízení sestává z kamer, schopných do detailu „přečíst“ tvář uživatele, jejíž podoba je v zašifrované formě uložena v paměti používaného přístroje. Na základě toho se pak člověku, který v danou chvíli zařízení používá, zobrazují upozornění na příchozí poštu, případně je mu umožněn přístup do jiné než právě používané aplikace.

apple_face_detection_flow

Zdroj obrázku: www.mirror.co.uk