HomeJablečné novinkyVyšla sedmá betaverze iOS 10 pro iPhony, iPady a iPody touch

Vyšla sedmá betaverze iOS 10 pro iPhony, iPady a iPody touch

Zatímco oficiální verze mobilního operačního systému od Applu iOS vychází až v září, beta testeři z řad veřejnosti si mohou vyzkoušet už šestou a vývojáři sedmou betaverzi. Apple vydal nejnovější betaverze mobilního operačního systému iOS 10 – sedmou betu pro vývojáře a šestou pro veřejnost. S největší pravděpodobností se jedná o poslední betaverzi před příchodem oficiální verze, který by se měl odehrát již za pár týdnů. Nejnovější beta má velikost okolo 60MB a vyšla pouhých pět dní po vydání páté betaverze. Zatím to nevypadá, že bychom se měli v dohledné době dočkat betaverzí dalších operačních systémů, tedy macOS, Watch OS nebo TV OS.

iOS 10 přichází s několika změnami a novými funkcemi, kterých možná není moc, ale o to jsou významnější. Jedná se o přepracování a vylepšení aplikací Music, News a Mapy a nová aplikace Domácnost pro HomeKit.

ios-10-home-app

Inovace se dočkala i uzamčená obrazovka, na kterou se dostaly nové widgety, a nové funkce najdete i v iMessages. V iOS 10 budou uživatelé také moci odstraňovat předinstalované aplikace – Apple tak vyslyšel hlasy těch, kteří si stěžovali, že jim nepoužívané nativní aplikace zabírají spoustu místa v jejich telefonu. Předinstalovanou aplikaci si můžete kdykoliv zdarma opět stáhnout zpět klasickou cestou přes App Store. Jedná se o aplikace Akcie, Mapy, Kalkulačka, Music a Videa. Redesignu se dočkalo i uživatelské rozhraní jako takové, a to včetně Ovládacího centra, které má nyní tři části: základní část, média a Domácnost. Majitelé šestkových iPhonů se mohou těšit z vylepšené funkce 3D Touch, díky které mohou například získat náhled aplikace, aniž by ji museli otevírat.

Od nynějška mají také k Siri přístup vývojáři aplikací třetích stran. Technologii Siri využívá v iOS 10 i klávesnice, která je díky tomu opět o něco chytřejší. Nyní vám při psaní nabídne nejen slova jako taková, ale i zadání lokace nebo kontaktu. Komunikovat můžete také prostřednictvím samolepek či GIFů.17245-14552-ios10-quicktype-l

Novinky si našly cestu i do aplikace Fotky, která se nyní podobá Google Photos. Nabídne vám například novou funkci Vzpomínky, rozeznání obličeje, ale i míst a objektů nejen v přírodě. Datum oficiálního vydání iOS 10 zatím není známo, s největší pravděpodobností bude „desítka“ vypuštěna do světa v rámci letošní zářijové události, která by měla mimo jiné představit i nejnovější iPhone 7.

Post Tags