HomeAppleBarbara Streisand, datum vydání iOS a představení iPhonu 7: co mají společného?

Barbara Streisand, datum vydání iOS a představení iPhonu 7: co mají společného?

V souvislosti se společností Apple se poslední dobou ve všech pádech skloňuje především iOS 10 a iPhone 7. Tento týden se ale hovoří také o kanadské zpěvačce Barbaře Streisandové. Co mají tato tři témata společného? Tento týden jsme se všichni dozvěděli, že nejhorším zločinem, kterého se virtuální asistentka od Applu Siri dopustila, je špatná výslovnost jména kanadské zpěvačky Barbary Streisandové. Ta má naštěstí dost velkou moc na to, aby oslovila CEO Applu Tima Cooka s rázným požadavkem na nápravu této fatální chyby – a zároveň tak možná pomohla poodhalit datum oficiálního vydání iOS 10 a představení iPhonu 7.

„Pronáší mé jméno chybně! Je to ‚Streisand‘ s ‚s‘ měkkým jak písek na pláži, říkám to po celou svou kariéru,“ prohlásila zpěvačka. „Takže co jsem udělala? Zavolala jsem generálnímu řediteli Applu Timu Cookovi. Velmi příjemným způsobem souhlasil s tím, že nechá změnit Siriinu výslovnost mého jména s příštím updatem 30. září.“

2016-08-22-image-10

O jaký update se konkrétně jedná, Streisandová neuvedla. Finální verze iOS 10 by se měla na veřejnost dostat pár týdnů před tímto datem. V minulosti vypustil Apple novou verzi svého mobilního operačního systému spolu s nejnovějším modelem smartphonu. Data, o kterých se nejhojněji spekuluje v souvislosti s vydáním iOS 10, jsou 16. a 23. září. Takže datum, které kanadské zpěvačce bylo sděleno, může být datem vydání opravy systému, ve hře je ale také možnost – byť málo pravděpodobná – že právě koncem září se dočkáme iPhonu 7 a oficiálního vydání iOS 10. To, zda Barbara Streisandová ve své předpovědi předstihla věhlasného Ming-Chi Kuo, ukáže teprve čas – a Apple.