HomeJablečné novinkySteve Jobs vstupuje do fotografické síně slávy (International Photography Hall of Fame)

Steve Jobs vstupuje do fotografické síně slávy (International Photography Hall of Fame)

International Photography Hall of Fame, muzeum a nadace v St. Louis, slaví své 50. výročí. Při té příležitosti uvítala několik zvučných jmen: Annie Leibovitz, Ernst Haas, Ken Burns… a Steve Jobs. Musíme si přiznat, že Apple již od vydání prvního iPhonu s 2-megapixelovým fotoaparátem s přehledem vede na poli mobilní fotografie. Díky jeho vyspělým technologiím už totiž mobilní fotografie neznamená jen selfíčka na Instagramu – přesvědčit se o tom můžete například díky kampani Shot on iPhone. A nepopiratelnou zásluhu na tom má právě Steve Jobs.

„Steve pomohl vytvářet produkty, které způsobily ve světě kreativity revoluci, a staly se základními nástroji pro návrháře, filmaře, hudební producenty a fotografy,“ říká oficiální prohlášení IPHF. iPhone dokázal podle muzea změnit svět fotografického průmyslu i umění během necelé dekády. Právě smartphone od Applu spolu se svým fotoaparátem přispěl obrovskou mírou k Jobsovu vstupu do síně slávy. Muzeum ve svém oficiálním prohlášení dále podotýká, že produkty od Applu byly kreativci využívány ještě dlouho před příchodem iPhonu – kupříkladu Photoshop byl původně navržen výhradně pro Mac.

Jeho autoři, bratři John a Thomas Knollovi, se proto v síni slávy připojí k Jobsovi a dalším zvučným jménům. Vedle Photoshopu však také muzeum pro jeho vliv na fotografický průmysl zmiňuje také Lightroom. Mezi dalšími, kteří spolu s Jobsem letos vstupují do mezinárodní síně fotografické slávy, je třeba fotoreportér Sebastião Salgado nebo Graham Nash z uskupení Crosby, Still, Nash & Young.

„Ti, kteří letos do síně slávy vstupují, představují perfektní kombinaci inovace a umění a spojují pionýrské začátky fotografie s její fantastickou budoucností,“ říká Patty Wente z IPHF.

Vstup do síně slávy je i oficiální slavnostní událostí, která se letos odehraje 28. října.

2125_steve_jobs