HomeJablečné novinkyBlíží se nám září a s ním Apple Event – co můžeme očekávat a na co se máme připravit?!

Blíží se nám září a s ním Apple Event – co můžeme očekávat a na co se máme připravit?!

Září se blíží mílovými kroky a s ním i očekávaný Apple event. Co nám přinese?

iPhone 7

iPhone 7 je nejzásadnějším bodem zářijové události – snad nikdo už nepochybuje o tom, že se ho dočkáme již za pár týdnů. Všechny dohady a fámy budou konečně s definitivní platností vyvráceny nebo potvrzeny – přestože design by se u této řady neměl příliš změnit, nad několika hardwarovými prvky se vznáší plno otazníků – mezi nejdiskutovanější patří absence vstupu pro konektor sluchátek, nová barevná varianta nebo systém duálního fotoaparátu.

Datum vydání patří mezi další velké otázky, fotografie plánu společnosti AT&T napovídá, že by mohlo jít o deváté září (oznámení a předobjednávky) a 23. září (oficiální zahájení prodeje).

Nové velikosti iPadů

Webem koluje další zajímavý drb, který se týká velikosti iPadů. Podle něj Apple pracuje na tabletech nových velikostí, ty by měly světlo světa spatřit příští rok. Konkrétně se jedná o střední velikost iPadu Pro – úhlopříčka chystaného modelu by měla mít 10,5 palce, čímž by se vytvoři kompromis mezi dosud existující 12,9 a 9,7-palcovým iPadem Pro. Autorem výroku o „středním“ iPadu Pro není nikdo jiný než Ming-Chi Kuo. Ten má na svém kontě již řadu úspěšných předpovědí, týkajících se Applu, a to jak dat vydání nových produktů, tak ji jejich technických specifikací. Business Insider označil Ming-Chi Kua za „nejpřesnějšího Apple analytika na světě“.

iPadů se však dříve než v příštím roce nedočkáme, letos v září by nám ale z Applu mohli napovědět, co se vlastně chystá.

Apple Watch 2

V plánu je také druhá generace chytrých hodinek od Applu, Apple Watch 2. Ani zde bychom však neměli očekávat výrazná vylepšení a hromadu nových funkcí – s FaceTime kamerou, GPS či samostatnou mobilní konektivitou určitě nepočítejte. Předmětem diskusí je i životnost baterie, ta je u nového modelu však zatím velkou neznámou a spíše se zdá, že pokud se přece jenom objeví nové funkce, bude jim baterie muset ustoupit.

iOS 10

Co se týče iOS 10, drtivá většina uživatelů již nyní díky betaverzím a četným reportům velice dobře tuší, co je čeká: nové funkce v iMessages, vylepšené mapy, upgrade Siri, funkce Raise to Wake, rozšířená podpora 3D Touch, vylepšené Fotografie a mnoho dalšího vám pomůže užít si svůj iPhone více než kdy dřív. Jak jsme již zmínili, betaverze iOS 10 již před časem zamířila mezi betatestery z řad veřejnosti (v současnou chvíli se jedná již o šestou betu), v září se dozvíme definitivní datum oficiálního release. Debaty se vedly také o novém MacBooku Pro, který by podle některých návrhů mohl disponovat dotykovým panelem či dokonce funkcí Touch ID, toho se však nejspíš ještě nedočkáme.