HomeiPhoneApple se u iPhonu 7 pustí do významného upgradu fotoaparátu

Apple se u iPhonu 7 pustí do významného upgradu fotoaparátu

Od příchodu velkého iPhonu 6 Plus se musí majitelé 4,7-palcových zařízení potýkat nejen s menší obrazovkou, ale i s horší kvalitou fotoaparátu. Další z nedávných úniků (jejichž počet stoupá spolu s tím, jak se blíží termín představení iPhonu příští generace) nicméně naznačuje, že jeden z hlavních rozdílů mezi nadcházejícími a stávajícími modely bude spočívat právě ve fotoaparátu. Na zveřejněné fotografii můžeme na údajném modulu fotoaparátu (uprostřed) vidět komponenty optické stabilizace obrazu. Snímek pochází z francouzského serveru NowHereElse.

iPhone-7-iSight-Camera-768x601

Proslulý leaker Steve Hemmerstoffer, který fotografii modulu pořídil, chtěl poukázat právě na zmíněné prvky modulu optické stabilizace obrazu (OIS). Optická stabilizace obrazu byla doposud pouze výsadou „Plus“ modelů iPhonů, kvůli čemuž museli zákazníci volit mezi velikostí a kvalitou fotoaparátu. Zavedením optické stabilizace obrazu do standardních modelů by Apple zpřístupnil svůj nejlepší fotoaparát prakticky každému, bez ohledu na požadavky na velikost. Otázka zde vyvstává stejná, jako u všech podobných spekulací: jak moc jsou takovéto předpoklady reálné?

Přínos OIS je jasný: eliminuje otřesy fotoaparátu, ke kterým u smartphonů dochází velice často, což se podepíše na kvalitě jak stabilních fotografií, tak i videa. Videa, pořízená zařízením s optickou stabilizací obrazu, nejsou skoro vůbec roztřesená, fotografie zase nebývají rozmazané – a hlavně tato funkce umožňuje fotoaparátu použití pomalejší rychlosti závěrky, čímž dojde k prostupu více světla a tím pádem i ke kvalitnějšímu snímku. Toto je obzvlášť užitečné v situacích, kdy pořizujete fotografie v prostředí se sníženou světelností.

Zavedení OIS do standardních iPhonů by bylo skvělé pro amatérské fotografy, kteří k focení používají smartphone, ale netouží po obřím phabletu.

I tentokrát je však velmi pravděpodobné, že na poli fotografie jistým způsobem přece jen vyhrají ti, kteří si pořídí „Plus“ model, který by podle všeho měl vůbec poprvé v historii Applu disponovat duální čočkou fotoaparátu.