HomeJablečné novinkyApple Store? Od nynějška už jen Apple.

Apple Store? Od nynějška už jen Apple.

Apple nepřestává překvapovat nejen své věrné zákazníky. V rámci inovací odstraňuje z názvů svých prodejen slůvko „Store“ a bude je nadále nazývat jen „Apple“. Vypadá to, že Apple vylepšuje jméno svých prodejen odebráním slůvka „Store“. Tuto informaci s odvoláním na web společnosti přinesl server MacRumors. Apple začal měnit názvy svých značkových prodejen tak, že odstranil slovo „Store“. Platí to pro všechny nové obchody v čele s nedávno otevřenou prodejnou v San Francisku, která nese název „Apple Union Square“.

Změny v oblasti prodeje byly u Applu plánovány již delší dobu a tento víkend se kvůli nim má pořádat několik schůzí.

Podle včerejších zpráv byli o změně názvu prodejen informování i zaměstnanci. Z nápisů slůvko „Store“ zcela zmizí a zaměstnanci jsou společností vybízeni k důsledném používání nového tvaru názvu. O změnách názvu byli zaměstnanci Applu vyrozuměni písemně s tím, že k přejmenovávání bude docházet postupně, nicméně v tuto chvíli je většina obchodů již přejmenována.

Je možné, že za změnou názvu je i záměr propagovat prodejny Applu jako více než jen prodejny – kromě technické podpory se zde například konají i tématické workshopy. Rozvržení prostorů nejnovějších prodejen Applu navíc napovídá, že se zde může dít ještě mnohem víc. Součástí sanfranciské prodejny je prostor s názvem „The Forum“, který je popisován jako „místo setkávání, soustředěné kolem 6K videostěny“. Ten by měl sloužit k veřejným akcím a vzdělávacím účelům. Místo, zvané „Plaza“, zase nabízí posezení s veřejným Wi-Fi připojením ve venkovních prostorách, které Apple přetváří pro potřeby komunity.

Aplikace pro iPady a iPhony, prostřednictvím které si zákazníci mohou objednat produkty a doplňky, nicméně i nadále nese zatím název „Apple Store“. Důvodem může být jak dlouhodobý zvyk, tak i fakt, že na rozdíl od prostor prodejen slouží aplikace skutečně pouze k nákupu.

This slideshow requires JavaScript.

Post Tags