HomeJablečné novinkyApple Watch 2 nebudou nezávislé na mobilním zařízení! Ptáte se proč?

Apple Watch 2 nebudou nezávislé na mobilním zařízení! Ptáte se proč?

Příští Apple Watch jsou po stránce vylepšení a změn čím dál častěji přirovnávány k S-řadám iPhonů, přesto však s největší pravděpodobností ponesou název Apple Watch 2. Většina lidí si je vědoma toho, že s „dvojkou“ Apple Watch pravděpodobně nepřijdou žádné funkce navíc ani převratná vylepšení, přesto však mohou být mnozí zklamáni.

Jednou z nejdůležitějších zpráv, které se v poslední době o Apple Watch 2 vyrojily, je informace o tom, že ani u druhé generace se nedočkáme naprosté nezávislosti na mobilním telefonu. Příští model chytrých hodinek od Applu bude totiž nejspíš postrádat samostatné mobilní připojení. Vzhledem k některým specifickým funkcím bude chod Apple Watch 2 i nadále záviset na iPhonu.

Specifikace Apple Watch 2

Abyste mohli přijímat a provádět hovory z Apple Watch, musíte s sebou neustále nosit svůj iPhone, což může být pro někoho jistým způsobem svazující. Nezávislost hodinek na přítomnosti mobilního telefonu byla původně jedna z funkcí, o kterých se u Apple Watch 2 spekulovalo, odhady však brzy vzaly za své. Součástí druhé generace Apple Watch by však mohla být například GPS, vylepšení by se mohly dočkat i senzory pro fittness funkce.

Jistou dobu byla řeč i o FaceTime kameře, ani tu však nakonec u druhé generace chytrých hodinek od Applu nenajdeme. Mnoho lidí se k otázce kamery staví rozpačitě a představa videa na tak titěrném displeji může působit všelijak. Velký otazník se vznáší i nad vylepšením Wi-Fi. Vypadá to, že podobně jako u iPhonu, nechává si i u chytrých hodinek Apple ta nejpřevratnější vylepšení na další etapu – v tomto případě zřejmě na rok 2018.

Datum vydání

V tuto je již téměř jisté, že nové Apple Watch 2 budou oznámeny letos v září, stejně jako nový iPhone. Přes téměř naprostou jistotu by však bylo dobré tento termín brát raději s rezervou – podobná jistota totiž panovala i u předchozího předpokládáného termínu, kterým byl letošní březen.

A dál…?

To, že příští Apple Watch nakonec nejspíš nebudou disponovat výše zmíněnými funkcemi, neznamená, že na tato vylepšení Apple zcela rezignoval. Společnost s největší pravděpodobností plánuje u Apple Watch podobný cyklus, jaký známe z produkce iPhonů, a nebude produkovat zcela převratné modely každý rok. Je to vcelku logický krok: výrazná vylepšení by ideálně měla být pravým důvodem k nákupu nového zařízení, což je věc, kterou vzhledem k cenové relaci produktů od Applu člověk nepodniká každý rok. Spekulace a zvěsti, týkající se třetí generace Apple Watch, na sebe jistě nedají dlouho čekat – nechcme se tedy překvapit.