HomeJablečné novinkySíť maloobchodních prodejen Apple prochází dramatickými změnami

Síť maloobchodních prodejen Apple prochází dramatickými změnami

Technologický gigant Apple plánuje revoluci v oblasti sítě svých maloobchodních prodejen, které se teď mají stát více než jen místem, kam si lidé přijdou pro elektroniku a doplňky.

Od roku 2014 na Apple Stores pracovala Angela Ahrendts ve spolupráci s Jonym Ivem.

Jedním z plodů této spolupráce je například nová prodejna na sanfranciském Union Square, kde byla mimo jiné instalovaná patnáctimetrová videostěna a byly vybudovány prostory pro setkávání návštěvníků. Známý Genius Bar se proměnil na „Genius Grove“ a nachází se pod baldachýnem fíkusů, pěstovaných v místní školce. Gene Munster, analytik společnosti Piper Jaffray, jej popsal jako „srdce a duši Apple Storu“.

apple-store-flagship-sf-nick_statt-6.0

„Přehodnocujeme a znovu objevujeme roli našich prodejen a zaměstnanců. Chceme být jako městská čtvrť, kde je každý vítán a kde najedete pohromadě to nejlepší od Applu,“ uvedla Ahrendts pro web Fortune.

Apple se zároveň snaží přilákat podnikové zákazníky novými prostory s názvem „Boardroom“, kde je jim pro konzultace k dispozici speciálně školený personál. Ve vybraných prodejnách Applu se rovněž bude nacházet „The Plaza“ – místo s Wi-Fi připojením zdarma, posezením, a víkendovými koncerty.

„Zaměřujeme se na svobodná umění – polidšťujeme technologii prostřednictvím zkušeností, které naše návštěvníky baví a vzdělávají,“ říká Ahrendts.

apple-store-angela-ahrendts-flagship-sf-nick_statt-1.0

Apple Stores (resp. „Apple“ prodejny) ve svém jádru i nadále zůstávají maloobchodními prodejnami, společnost se ale pokouší jim vdechnout nový styl a oživit je tak, aby se zároveň staly atrakcemi a místy k setkávání a vzdělávání. Počet Apple prodejen po celém světě brzy dosáhne rekordní pětistovky. Prodejny nedávno prošly změnou názvu, ale chystá se i renovace interiéru. Pokud se zadaří, může Apple směle pokračovat v tom, co již teď dělá velice dobře: prodávat životní styl namísto pouhých zařízení.

 

Post Tags