HomeAplikaceSpustí Apple novou sociální síť ve stylu Facebooku či Snapchatu?

Spustí Apple novou sociální síť ve stylu Facebooku či Snapchatu?

Apple pracuje na vlastní aplikaci se sociální sítí ve stylu Facebooku či Snapchatu. Jak bude vypadat? Společnost Apple se podle nejnovějších zpráv pokouší o vytvoření vlastní sociální sítě, zaměřené na videotvorbu. Síť bude mít svou vlastní aplikaci, která uživatelům umožní nahrávat videa, editovat je – včetně přidání filtrů a dalších grafických doplňků – a odeslat přátelům. Cílem Applu je vyvinout aplikaci tak, aby byla rychlá, jednoduchá, a snadno ovladatelná prsty jedné ruky. Součástí aplikace bude možnost provádění procesů natáčení, editování a nahrávání videí „za méně než jednu minutu“.

Proslýchá se, že Apple se chce nyní ještě více soustředit na aplikace a služby z důvodu klesajících zisků z prodeje iPhonu. Vydáním aplikace se společnost chce více přiblížit mladším uživatelům, kteří s aplikacemi, příbuznými Facebooku, tráví kolem 50 minut denně a se Snapchatem 30 minut denně.

Růst hardwarového podnikání Applu se v současné době zpomaluje a Tim Cook se podle dostupných zpráv chce zaměřit na podnikání v oblasti služeb, jako je App Store nebo iCloud. V minulosti se Applu v oblasti sociálních sítí příliš nedařilo – kdo si dnes vzpomene na Ping z roku 2010? Snapchat, Instagram a Messenger patří mezi nejstahovanější aplikace pro iOS, a Apple se nyní snaží vytvořit vlastní aplikaci na úrovni těchto tří jmenovaných.

Podle jednoho z návrhů aplikace se videa budou natáčet ve čtvercovém formátu, stejně jako na Instagramu. Podle současných plánů by aplikace měla jít stáhnout klasickou cestou přes App Store, mohla by však být i přímo provázána s nativní aplikací Fotoaparát na mobilních zařízeních od Applu. Apple pro vývoj aplikace najal stejný tým, který se podílel na vzniku programů Final Cut Pro a iMovie.

Celkovou vizi projektu by měl mít pod palcem Joe Weil, který se podílel na rozvoji videobloggingové aplikace s názvem KnowMe. K Applu se Weil připojil v prosinci loňského roku.

Lidé z Applu doufají, že se jim podaří spustit novou aplikaci v průběhu příštího roku, pokud však v průběhu dokončovacích prací stále nebude splňovat očekávání, může být její vývoj pozastaven. Kromě zmiňované videoaplikace pracuje Apple také na „několika funkcích, spojených se sociálními médii“. Děje se tak údajně již od loňského roku, žádné novinky na tomto poli jsme se však pro iOS nedočkali. Jedna z navrhovaných aktualizací by měla propojit veškeré konverzace mezi uživatelem a daným kontaktem, a to tak, že obě strany uvidí na jedné obrazovce veškeré textové zprávy, e-maily a zprávy sociálních sítí.

Rozhodnutí o tom, kdy a zda vůbec se tato funkce dostane mezi běžné uživatele, je samozřejmě čistě na vedení Applu. Klíčovým by mohl být rok 2017, pro který se zdá, že má cupertinská společnost nachystanou řadu překvapení.