HomeJablečné novinkyApple získal patent na headset pro virtuální realitu, který bude kompatibilní s iPhonem

Apple získal patent na headset pro virtuální realitu, který bude kompatibilní s iPhonem

VR bitvu roku v posledním roce sváděla hlavně zařízení HTC Vive a Oculus Rift. Nyní to vypadá, že se na pole virtuální reality konečně pustí i Apple, a to s vlastním headsetem pro iPhone. Rozhodně ale raději nečekejme, že headset bude spojen s vydáním nového iPhonu 7. září.

Patent byl Applu udělen nedávno, níže zobrazené snímky pocházejí z 30. srpna. Zařízení vypadá jako něco mezi Gear VR od Samsungu a Google Cardboard. Detaily zařízení jsou popsány velmi technicky a navíc nejsou příliš čitelné, název zatím chybí. Patent popisuje zařízení jako „náhlavní přístroj s displejem pro přenosné elektronické zařízení“.

Co se z nákresů můžeme dozvědět dál? U patentu se píše, že by „každé zařízení mělo být schopné rozšířit své schopnosti a/nebo služby do jiného zařízení za účelem zlepšení, zvýšení nebo odstranění nadbytečných funkcí mezi náhlavním zařízením a přenosným elektronickým zařízením.“ Zní to krkolomně, ale ve zkratce to znamená schopnost spárovat a zase oddělit přenosné zařízení a náhlavní soupravu. Hlavním prvkem, který patentované zařízení odlišuje od konkurence, je jednoznačně podpora iPhonů.

Snímek obrazovky 2016-09-01 v 11.06.47

Co to znamená pro Singapur?

Apple nemusí mít nutně na poli smartphonů plný monopol, ale v Singapuru je stále velmi významný. Podle Straits Times měl Apple minulý měsíc podíl na trhu 38%, zatímco Samsung jen 26%. Tohoto náskoku si jsou jistě vědomi i vývojáři technologií na poli virtuální reality. Realizace patentu by znamenala, že by více než polovina všech smartphonů, prodaných v Singapuru, byla kompatibilní s VR technologií. Cena Oculus Rift i HTC Vive je stále poměrně vysoká. Jedním z rozhodujících faktorů tedy bude i cena headsetu od Applu. A pochopitelně – důležité také je, aby nový patent neskončil „v šuplíku“.

Zdroj hlavního obrázku: Apple-Oculus

Post Tags